Kamery live
prognoza pogody

Kolejna edycja Bzik Football Ligi za nami!

20 sierpnia 2017 21:13

Za nami kolejna edycja piłkarskiej ligi "Dzikich Drużyn", drugi raz organizowana przez Bzik Akademię Sportu i w pełni sfinansowana przez Burmistrza Miasta Nowy Targ - pana Grzegorza Watychę. 

Kolejna edycja Bzik Football Ligi za nami!

Turniej „Dzikich Drużyn” jak co roku był rozgrywany na boisku piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Targu. Po ogłoszeniu zapisów, do turnieju mogły zgłaszać się podwórkowe drużyny – złożone najczęściej z kumpli „spod bloku”, z klubów, czy po prostu zawodnicy, którzy aktywnie pragnęli spędzić wakacje. To była świetna okazja do tego, by w wakacyjny czas oderwać się od komputera i telefonu. Odzew – jak co roku – był imponujący. W całym przedsięwzięciu wzięło udział blisko 150 młodych piłkarzy.

W turnieju szkół podstawowych, rozegranym w terminie 8-11 sierpnia rywalizowało 8 drużyn. Łącznie rozegrano blisko 50 spotkań systemem ” każdy z każdym”. W tej kategorii wiekowej najlepszym zespołem okazały się „Dzikie Szaroty”, które wyprzedziły na podium kolejno: „FC Krzaki Maliniaki” i „Blok Ekipę”. Najlepszym strzelcem turnieju został Kamil Kamiński, a najlepszym zawodnikiem i najlepszym bramkarzem zostali wybrani: Ksawery Kamiński i Kacper Ziarko. 

Końcowa klasyfikacja Bzik Football Ligi – szkoły podstawowe: 

1. Dzikie Szaroty 

2. FC Krzaki Maliniaki

3. Blok Ekipa 

4. Street Team 

5. FC Harnasie 

6. Football Magic 

7. CWKS 

8. Wicher Podhalańska 

W następnym tygodniu rywalizowali już gimnazjaliści, a turniej tej kategorii wiekowej zakończył się wczoraj (18 sierpnia). Najlepszym zespołem okazali się przyjezdni – „Krzoki Długopole”, na drugim miejscu podium uplasowali się „Plebsy Popusia”, a na trzecim – „Śmieszek i Reszta”. Zdecydowanie najlepszym strzelcem (przewaga 10 bramek nad drugim miejscem) został Michał Żółtek ze zwycięskiej ekipy. Pozostałe nagrody indywidualne również zgarnęli zawodnicy „Krzoki Długopole”. Statuetka za najlepszego zawodnika trafiła w ręce Łukasza Siaśkiewicza, a najlepszym bramkarzem został Filip Słowakiewicz. W turnieju gimnazjalnym wzięło udział łącznie 9 drużyn. 

Końcowa klasyfikacja Bzik Football Ligi – gimnazjum: 

1. Krzoki Długopole 

2. Plebsy Popusia 

3. Śmieszek i Reszta 

4. Rocket Beach 

5. Kebabit 

6. Jamajka Team 

7. Zaskale 

8. Dąb 

9. PWN 

Turniej został zorganizowany we współpracy Bzik Akademii Sportu z Burmistrzem Miasta Nowy Targ (który w pełni sfinansował całe przedsięwzięcie) oraz trenerem osiedlowym – panem Bartoszem Gotkiewiczem. Pomagali wolontariusze z Nowego Targu, a wyniki i zdjęcia były publikowane w Internecie dzięki Konradowi Podkanowiczowi. 

 

 

NT24TV 20.08.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również