nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Kładki do remontu (wizualizacje)

Do końca czerwca 2020 roku, obie kładki pieszo-rowerowe nad Czarnym Dunajcem – ta w bezpośrednim sąsiedztwie hali lodowej oraz druga, za Urzędem Gminy – mają zostać wyremontowane. Wymieniona zostanie ich nawierzchnia, oczyszczone i pomalowane będą ich elementy konstrukcyjne, a całość – ciekawie oświetlona. Inwestycja realizowana będzie w ramach III etapu „Szlaku wokół Tatr” z 85% dofinansowaniem z Unii Europejskiej. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie inwestycji. 

Remont bliźniaczych kładek obejmuje wymianę nawierzchni,  oczyszczenie, malowanie i wymianę elementów konstrukcyjnych kładki oraz wykonanie iluminacji. Konstrukcja kładek będzie oczyszczona przez piaskowanie, wykonane zostanie zabezpieczenie całej konstrukcji stalowej kładki oraz remont bezpośrednich dojść do obiektów (schodów i pochylni) tak, by były dostosowane do komunikacji dla osób niepełnosprawnych. Rozstrzygnięcie przetargu na wykonanie remontu kładek przypada na 2 marca 2020 roku. 

W ramach III etapu Szlaku wokół Tatr na terenie Nowego Targu do wykonania w tym roku zaplanowane są także takie zadania jak: przebudowa ulic Młynówka (800 m) i Schumana (400 m), polegająca na wykonaniu w istniejącymch pasach drogowych ciągów pieszo-rowerowych, budowa ścieżki rowerowej o długości 1,1 km biegnącej od Ranczo Lot w kierunku lotniska oraz doposażenie i rozbudowa Nowotarskiej Strefy Relaksu. 

Wszystkie zadania mają zostać zakończone jeszcze przed wakacjami. 

/os

wizualizacje – materiały przetargowe

Miasto powtarza przetargi na rowerowe inwestycje

8 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna