Kamery live
prognoza pogody

Kierujący quadem – kumulacja przewinień!

17 stycznia 2023 13:46

Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej zatrzymali wczoraj dwóch kierowców pojazdów typu quad, którzy nie dość, że byli kompletnie pijani to jeszcze mieli obowiązujący zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Wcześniej obaj panowie zrobili awanturę w jednej z restauracji za to, że obsługa odmówiła im sprzedaży alkoholu.

Kierujący quadem - kumulacja przewinień!

-Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej wczoraj tj. 16 stycznia br. tuż przed południem zostali poinformowani o awanturze w jednej z restauracji w miejscowości Jurgów, gdzie dwóch agresywnych mężczyzn zaatakowało słownie obsługę, gdy ta odmówiła im sprzedaży alkoholu. Awanturnicy po wyjściu z lokalu wsiedli na pojazdy typu quad i odjechali – podaje zakopiańska policja. 

Po zapoznaniu się z wizerunkiem agresorów, policjanci rozpoczęli ich poszukiwania. Trwało jedynie chwilę, nim  kierujący zostali zatrzymani, na jednej z ulic w Jurgowie. Badanie alkomatem wykazało, że starszy z nich tj. 33-latek pochodzący z gm. Bukowina Tatrzańska kierował pojazdem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Drugi kierujący tj. 31-latek również pochodzący z gm. Bukowina Tatrzańska kierował w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 1.8 promila alkoholu.

-Dodatkowo, podczas weryfikacji ich tożsamości okazało się, że obaj kierujący posiadają czynne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kumulacja przewinień na tym się jednak nie kończy – niewykluczone, że mężczyźni odpowiedzą również za kierowanie gróźb wobec obsługi restauracji – przekazuje tatrzańska policja, jednocześnie przypominając, że  osoby, które pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, mogą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15.

Warto też wiedzieć, że w takim przypadku Sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

zdjęcie poglądowe
#policjazakopane

os 17.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również