Kamery live
prognoza pogody

Kierując bez uprawnień i pod wpływem alkoholu wjechał w samochód … policjanta

10 czerwca 2018 18:13

Do nietypowego zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 15.30 w Nowym Targu.  Funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy – w czasie wolnym od służby –   jechał ulicą Szaflarską, kiedy nagle kierujący samochodem osobowym marki Renault podczas zmiany pasa ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w lewy bok fiata policjanta. Wkrótce okazało się, że 41-letni sprawca kolizji był pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy, a zorientowawszy się w jak duże wpadł tarapaty, zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjant ruszył w pościg i zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Kierując bez uprawnień i pod wpływem alkoholu wjechał w samochód … policjanta

Uczestnicy kolizji zjechali na pobocze, aby dokonać formalności związanych ze zdarzeniem. W trakcie rozmowy okazało się jednak  że kierujący renault, 41-letni mieszkaniec Zakopanego, nie posiada prawa jazdy.  Kiedy usłyszał, że na miejsce zostanie wezwana policja zabrał swoje dokumenty, wsiadł do samochodu i odjechał. Wjechał w ślepą uliczkę i kiedy nie miał już możliwości kontynuowania jazdy, wysiadł z auta i zaczął uciekać.

Poszkodowany policjant o całym zajściu powiadomił macierzystą  jednostkę i – będąc w stałym kontakcie telefonicznym  – cały czas biegł za zakopiańczykiem  informując o kierunku w którym podążał.  Ostatecznie policjant zatrzymał  41-latka w rejonie ulicy Kopernika.

Jak się okazało, brak uprawnień do kierowania to nie był jedyny powód ucieczki mężczyzny. Po badaniu okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za wykroczenia jak również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości – za co grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

mat. prasowe KPP Nowy Targ

os 10.06.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również