Kamery live
prognoza pogody

Kierowcy gubią się na rondzie

Mija ponad trzy miesiące odkąd rondo łączące Aleje Tysiąclecia ze wschodnią obwodnicą Nowego Targu zostało oddane do użytku. Mimo to kierowcy niemal wciąż nie przyzwyczaili się do nowych zasad panujących na tamtejszym odcinku drogi.

Kierowcy gubią się na rondzie

Takie sytuacje pojawiają się codziennie: samochód osobowy dojeżdża do ronda prawym pasem jezdni, by tuż przed skrzyżowaniem zatrzymać się, próbować skręcić na lewy pas, jednocześnie blokując jadących za nimi kierowców. W dużej mierze winnym takim zdarzeniom okazują się turyści, którzy stosują się do starego porządku, jaki panował tutaj sprzed remontu.

 – Problem polega na tym, że kierowcy nie patrzą na znaki – irytuje się Piotr, pracujący na co dzień w Stolicy Podhala i świadek niejednej takiej sytuacji. – Jadą przed siebie i nie patrzą co się dookoła nich dzieje. To nie tyle denerwujące, co wręcz niebezpieczne, bo prędzej czy później przez nieuwagę kierowców dojdzie do kolizji.

To też sprawia, że obiekt, który miał udrożnić ruch w tej części Nowego Targu, w weekendy znacznie się korkuje. Trudno jednak o jakiekolwiek rozwiązanie, które wyeliminowało tego typu sytuacje. Obecnie prawy pasem kierowcy omijają rondo i wjeżdżają w ulicę Sikorskiego. Pozostanie na lewym pasie umożliwia wjazd na skrzyżowanie.

/ps/

 

redakcja 24.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

5 komentarzy
Waldek 12:34 26.03.2019

tak znaki są wcześniej trzeba tylko popatrzeć kierowcy,aż strach pomyśleć jak bym was spotkał w Krakowie masakra...

Krzysztof 09:25 25.03.2019

A wystarczy popatrzeć na znaki daleko przed rondem juz sa, ale po co jak większość to pseudo kierowcy patrzący tylko przed maskę i gdzieś mający całą resztę...

Tomasz 20:28 24.03.2019

Kierowców jest mało większość to tylko posiadacze praw jazdy.

soklewap 15:10 24.03.2019

Niech policja tam postoi kilka dni, to w mig się wszyscy naucza jeździć. Prawda taka, ze wieli kierowców po prostu nie umie poprawnie prowadzić samochodu.

Sx 14:07 24.03.2019

Bo po co i na co komu był potrzebny ten pas do ulicy Sikorskiego ,zrobili go ,bo jak mierzyli natężenie ruchu w sobotę to był niesamowity ruch w tą ulicę tylko nie pomyśleli ,że wtedy w sobotę był jarmark którego już w tym miejscu nie a

Zobacz również