Kamery live
prognoza pogody

Kierowco! Od jutra jazda “na suwak” i “korytarz życia” obowiązkowe!

Nowe przepisy w ruchu drogowym mają poprawić płynność ruchu i przyspieszyć czas dotarcia do celu służb ratowniczych. Za niestosowanie się do nowych zasad grożą mandaty – nawet w wysokości 500 złotych. 

Kierowco! Od jutra jazda

Fot. achiwum Nowytarg24.tv

Od 6 grudnia 2019 r. zaczynają obowiązywać nowe przepisy w ruchu drogowym, dotyczące tworzenia drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak. Mają poprawić płynność ruchu i przyspieszyć czas dotarcia do celu służb ratowniczych. Informacje przypominające kierowcom o nowych obowiązkach wyświetlane są już na tablicach zmiennej treści przy małopolskich drogach krajowych.

Od 5 grudnia 2019 r. informacje o obowiązku stosowania „jazdy na suwak” i tworzenia „korytarzy życia” umieszczane są na tablicach świetlnych, przy:

– S7 odcinku węzeł Kraków Nowa Huta – węzeł Przewóz, 2 tablicach,

– S7 odcinku Skomielna Biała Rabka Zdrój, na węźle Zabornia , 2 tablicach,

– DK7 w Słomnikach i Michałowicach,

– DK47 na Piątkowej Górze,

– DK49 w miejscowości Groń,

– DK94 w Łapczycy, Sienicznem i Gotkowicach

Nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym, wprowadzająca te przepisy została opublikowana 14 listopada 2019 r. Przepisy ustawy wprowadzają zasady zachowania kierowców w dwóch istotnych dla bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego sytuacjach: gdy zachodzi potrzeba umożliwienia służbom ratowniczym szybkiego dotarcia na miejsce zdarzenia drogowego, a także gdy występuje zwężenie drogi ograniczające liczbę dostępnych pasów.

/źródło: GDDKiA w Krakowie/

/opr. ps/

Piotr Starmach 05.12.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
JR 07:00 06.12.2019

Wiele do życzenia ale zawsze znajdzie się kierowca uparty który nie puści na suwaka a szczególnie przy wyjeździe jak jest korek stoją jak krowy dojne na wyjeździe !

Zobacz również