Kamery live
prognoza pogody

Kierowca quada ugrzązł w trudnym terenie w rejonie Podczerwonego

12 października 2021 07:50

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 35-letniego mężczyzny, który wyjechał quadem w tereny leśne w rejon granicy polsko-słowackiej. Mężczyzna ugrzązł w trudnym, podmokłym terenie i miał problem z powrotem.

Kierowca quada ugrzązł w trudnym terenie w rejonie Podczerwonego

W poniedziałek, po godzinie 20:30 z WCPR do nowotarskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o 35-letnim mężczyźnie, który wyjechał quadem w tereny leśne w kierunku granicy polsko-słowackiej w rejonie miejscowości Podczerwone i nie wrócił. O zaginięciu powiadomili znajomi mężczyzny, z którymi 35-latek skontaktował się i informował ich, że wjechał w podmokłe tereny i jego quad ugrzązł w błocie i ma problem z powrotem a potem  nie było już kontaktu z mężczyzną, miał wyłączony telefon.

Natychmiast rozpoczęto organizowanie działań poszukiwawczych. W poszukiwania mężczyzny włączyli się strażacy z Nowego Targu, Podczerwonego i Koniówki, Grupa Podhalańska GOPR, ZRM i Podhalańska Grupa Poszukiwawczo Ratownicza  z Czarnego Dunajca. Pora nocna, podmokły teren i brak kontaktu z poszkodowanym spowodowały, że akcja była trudna i wymagała zaangażowania i pomocy różnych służb. Dzięki szybkiej reakcji i pomocy ratowników PGPR 35-latek został odnaleziony po godzinie 22 i przekazany w ręce zespołu ratownictwa medycznego. Był wyziębiony i miał objawy hipotermii. Na szczęście, dzięki zaangażowaniu i pomocy służb ratunkowych poszukiwania zakończyły się szczęśliwie.  

Policja dziękuje za pomoc wszystkim zaangażowanym w poszukiwania.

źródło: KPP Nowy Targ

zdjęcia: Grupa Podhalańska GOPR/Facebook

os 12.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również