Kamery live
prognoza pogody

Kibice “Szarotek” chcą się włączyć w pomoc klubowi

19 grudnia 2021 19:43

Najwierniejsi fani “Szarotek” spotkali się by poszukać sposobu na wyjście z kryzysu w jakim znalazł się ich ukochany klub. 

Kibice

W trakcie tzw. roboczego spotkania, które odbyło się w sobotni wieczór w Sali Tradycji Miejskiej Hali Lodowej, pojawiły się pierwsze na to pomysły.

Jednym z nich jest powołanie do życia Stowarzyszenia Socios, na wzór tego które od kilku lat funkcjonuje chociażby przy Wiśle Kraków.

Jak podkreślano w trakcie spotkania, to na razie luźny pomysł, którego wcielenie w życie uwarunkowane jest wieloma kwestiami zarówno od strony prawnej, jak też organizacyjnej. Dużo zależeć będzie też od tego jaki będzie odzew środowiska.

Taka forma Stowarzyszenia jak Socios, daje przede wszystkim gwarancję funkcjonowania w sposób transparentny, na czym pomysłodawcom zależy najbardziej.

Chodzi przede wszystkim o to by każda przysłowiowo „złotówka” jaka trafi na konto kibicowskie była przeznaczona na konkretny cel, związany z potrzebami zarówno – co stanowczo podkreślano w trakcie spotkania – pierwszej drużyny jak i grup młodzieżowych.

Dyskusji uważnie przysłuchiwał się członek zarządu KH Tauron Podhala Nowy Targ Tomasz Dziurdzik, który jest bardzo przychylny inicjatywie kibiców.

– Od zawsze powtarzam, że rola kibica w codziennym funkcjonowaniu klubu jest szalenie istotna. Zapewniam, że jako zarząd klubu jesteśmy bardzo otwarci na taką formę współpracy i służymy pomocą – zaznaczył Dziurdzik.

Na tę chwilę uczestniczący w spotkaniu kibice mają za zadanie rozpropagować pomysł wśród pozostałej grupy kibiców i „wybadać” zainteresowanie. Na połowę stycznia wstępnie planowane jest kolejne spotkanie, na którym mają już zapaść pierwsze konkretne decyzje.

Maciej Zubek 19.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również