Kamery live
prognoza pogody

Kasper Bryniczka wierzy, że jeszcze nie wszystko stracone

11 listopada 2021 19:53

Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Tauron Podhala Nowy Targ ocenia dotychczasowe poczynania „Szarotek” w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi

Kasper Bryniczka wierzy, że jeszcze nie wszystko stracone

Przerwa w rozgrywkach była wam potrzebna, czy wręcz przeciwnie: po wygranym w świetnym stylu meczu z Toruniem chciałoby się jak najszybciej zagrać kolejny?

– Przerwa była nam bardzo potrzebna. Mamy już za sobą sporo meczów, w dodatku zmagamy się z kontuzjami, urazami. Trzeba więc odpocząć fizycznie, ale też psychicznie po tej czarnej serii porażek jaka na nas spadła w tych pierwszych dwóch rundach. Szybko jednak trzeba wracać do pracy, bo jest jej dużo przed nami.

Wygrany mecz z Toruniem to sygnał zwyżki formy?

– Mam taką nadzieję, ale pokażą to kolejne mecze.

8 punktów to wasz dotychczasowy dorobek. Myślisz że on oddaje wasz aktualny potencjał?

– Na pewno nie. Tych punktów powinno być co najmniej kilka więcej. Wiele meczów przegraliśmy na własne życzenie, w wielu wynik nie oddawał do końca tego co działo się na tafli. Wiemy jednak jak to wygląda w tabeli, wiemy jak rozczarowani są nasi kibice, którzy są przyzwyczajeni do zwycięstw. Dlatego zrobimy wszystko by po przerwie ten dorobek znaczącą się powiększył, co zaowocuje awansem do play-off.

To będzie jednak szalenie trudne zadanie. 9 punktów tracicie do miejsca gwarantującego awans do play-off. Marginesu błędu jest już bardzo wąski…

– Wiemy to tym, ale dopóki krążek w grze wszystko jest możliwe. Liga w tym sezonie pokazuje, że każdy może wygrać z każdym. Wierzę że po powrocie do drużyny Bartka i Pawła, będziemy silniejsi i złapiemy serię zwycięstw, która sprawi że odbijemy się od dna.

Jak wy sobie mentalnie radzicie?

– Łatwo nie jest. Wiadomo, że każda porażka mocno odbija się na psychice każdego z dniach. Mam nadzieję, że ten ostatni mecz z Toruniem wiele zmieni w tej kwestii.

W czym upatrujesz tą serię niepowodzeń?

– W braku skuteczności i zbytecznych karach, których łapiemy zdecydowanie za dużo i to w kluczowych momentach. To musimy wyeliminować z naszej gry jeżeli chcemy jeszcze ten sezon uratować.

Mimo tylu niepowodzeń kibice – przynajmniej Ci najwierniejsi – okazują wam duże wsparcie…

– Rzeczywiście i bardzo chciałbym im za to podziękować, że w trudnych chwilach się od nas nie odwrócili. Mam nadzieję, że już niedługo przysporzymy im choć trochę radości naszą grą. Zasługują na to.

Maciej Zubek 11.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również