Kamery live
prognoza pogody

Kampania edukacyjno-informacyjna pn. „Ja już, a Ty?”

5 października 2023 09:33

Rak piersi jest najczęściej rozpoznawanym nowotworem wśród kobiet zarówno w Polsce, jak i na świecie. Rokowanie i wyniki leczenia zależą od stopnia jego zaawansowania, dlatego tak ważna jest profilaktyka – regularne samobadanie piersi oraz badania USG i mammograficzne, które pozwalają wykryć nawet najmniejsze zmiany. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi.

Kampania edukacyjno-informacyjna pn. „Ja już, a Ty?”

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, włączając się w działania na rzecz walki z rakiem piesi w roku 2021 zainicjowała kampanię edukacyjno-informacyjną pn.: „Ja już, a Ty?” (#jajuzaty?), która ma na celu zmotywowanie kobiet do regularnego badania piersi. W ramach kampanii przygotowane zostały infografiki tematyczne, filmiki oraz rolki zachęcające do badania piersi, zawierające treści najistotniejsze z punktu widzenia profilaktyki nowotworów piersi.

Materiały te będą systematycznie publikowane na stronie i w mediach społecznościowych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie i wszystkich stacji powiatowych, w tym Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Targu. 

Źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu

 

 

ag 05.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również