transmisja na żywo:
TatrySki Podhale Nowy Targ - Tauron KH GKS Katowice
Zapraszamy na transmisję już w najbliższą niedzielę 21 stycznia 2018r. od godz. 17:45 !
oglądaj na żywo
nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Kamień z napisem love [FOTO]

Festiwal Supportów w ramach cyklu koncertów pod wspólnym hasłem Hej Fest Gubałówka Zakopane 2016 wszedł w czwarty etap zmagań. Pierwszy pojedynek czwartego etapu miał miejsce w piątkowe popołudnie, na parę godzin przed występem gwiazdy wieczoru – zespołu Enej.

    Do pojedynku stanęły znane już podhalańskiej publiczności zespoły Bibobit oraz Łosoś. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem zespołu Bibobit z ilością 248 punktów. Łosoś tym razem otrzymał 231 punktów. Późnym wieczorem, z niewielkim opóźnieniem na scenę na Gubałówce wyszli: Piotr (Lolek) Sołoducha – vocal, akordeon; Mirosław (Mynio) Ortyński – gitara basowa; Paweł (Bolek) Sołoducha – perkusja; Jacek (Jaca) Grygorowicz – gitara elektryczna; Damian (Pinki) Pińkowski – saksofon; Kuba (Czaplay) Czaplejewicz- puzon; Łukasz(Długi)Przyborowski- trąbka; Kornel Kondrak – perkusja. Enej – polski zespół rockowo-folkowy założony w 2002 roku w Olsztynie przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego, która jest jednym z najważniejszych dzieł literatury ukraińskiej, a Enej -główny bohater – to wesoły Kozak podróżujący po świecie. Zainteresowania muzyką folkową, szczególnie ukraińską, miały źródło w pochodzeniu członków zespołu – rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, natomiast Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie. Pozostali członkowie zespołu to Polacy, co czyni grupę różnorodną kulturowo. Zagrali oni swoje największe przeboje z bardzo wyczekiwanym przez publiczność „kamieniem z napisem love” włącznie, co sprawiło radość wszystkim na Gubałówce.

   Dziś 6 sierpnia na Gubałówce zaprezentuje się zespół Afromental, zaś w konkursie w ramach Festiwalu supportów wystąpią: Kapela Hanki Wójciak i Clock Machine.

tekst MSX

fot. Maciej Jonek

 • Oceń artyukł

 • Napisz komentarz

  Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
  Twój komentarz może być pierwszy!

  © 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
  projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna