Kamery live
prognoza pogody

Już w najbliższą sobotę rusza wielka trasa „Lato z Radiem i Telewizją Polską”!

11 lipca 2024 16:18

Doda, Anna Rusowicz, Urszula, Ewelina Flinta, Łukasz Zagrobelny, Staszek z Gór (czyli Stanisław Karpiel-Bułecka), Czarno Czarni, Wanda i Banda, Big Cyc oraz grupa Velvet – to oni już w najbliższą sobotę wystąpią na Równi Krupowej w Zakopanem w ramach koncertu inaugurującego wakacyjną trasę „Lato z Radiem i Telewizją Polską”. Początek transmisji o godz. 20:00 na antenie TVP2. 

Już w najbliższą sobotę rusza wielka trasa „Lato z Radiem i Telewizją Polską

Trasa „Lato z Radiem i Telewizją Polską” to pierwsza od lat wspólna wakacyjna akcja Polskiego Radia i TVP. W ciągu ośmiu tygodni w ośmiu polskich miastach swoje największe przeboje zaśpiewa łącznie ponad 60 artystów. Koncertom – w kolejne soboty od samego rana – towarzyszyć będą spotkania z gwiazdami, pełne atrakcji pikniki rodzinne i liczne inicjatywy ekologiczne, edukacyjne czy prozdrowotne. 

Wielkie otwarcie przebojowej trasy Lata z Radiem i TVP nastąpi już w najbliższą sobotę 13 lipca w Zakopanem. Zorganizowany na Równi Krupowej koncert – z udziałem Dody, Anny Rusowicz, Urszuli, Eweliny Flinty, Łukasza Zagrobelnego, Staszka z Gór (Stanisława Karpiel-Bułecki), Czarno Czarnych, grupy Wanda i Banda oraz zespołów Velvet i Big Cyc – rozpocznie się o godz. 20:00.  Usłyszymy największe polskie przeboje – hity, które znają i kochają całe pokolenia! Koncert poprowadzą: Joanna Górska i Robert Stockinger z Telewizji Polskiej oraz Kamil Wicik z Polskiego Radia. Na backstage’u w roli reportera zadebiutuje Grzegorz Dobek (TVP).

Tymczasem już od samego rana na mieszkańców i turystów odwiedzających Zakopane, a także na widzów TVP i słuchaczy Polskiego Radia, czekać  będą liczne atrakcje.

O godz. 7:30 na Krupówkach 42 przy oczku wodnym wystartuje plenerowe studio „Pytania na śniadanie”. Widzowie i odwiedzający będą mieli okazję posłuchać podhalańskiej muzyki i posmakować góralskiej kuchni. Dowiedzą się także, jak dogadać się po góralsku, przyrządzić tradycyjnego i współczesnego oscypka oraz przygotować pocztówkę 3D z Zakopanego. Poznamy też prawdziwą historię Białego Misia z Krupówek, pierwszą kobietę-bacę, górala starej krwi, który na emeryturze zdobywa podhalańskie szczyty,  najcięższego i najmłodszego zdobywcę Mnicha, rodzinę, która dzieli życie między Warszawę a Zakopane, a także podhalańską projektantkę mody docenioną w Dubaju, która zasłynęła m.in. góralską bielizną, kierpcami na obcasach, dżinsami z wyhaftowaną parzenicą oraz etolą ze sztucznego futra będącą prezentem ślubnym dla Meghan Markle. Wspólnie z ekipą „Pytanie na śniadanie” zajrzymy też za kulisy wieczornego koncertu na Równi Krupowej i porozmawiamy z muzycznymi gwiazdami.

Dla swoich słuchaczy i fanów moc atrakcji przygotowało też Polskie Radio. Punktualnie o godz. 9:00 na antenie Programu 1 Polskiego Radia zabrzmi doskonale wszystkim znana „Polka Dziadek”, która rozpocznie audycję „Lato z radiem”. Z radiowego studia plenerowego na Dolnej Równi Krupowej poprowadzi ją dziennikarka radiowej Jedynki, Sława Bieńczycka. Wspólnie z Hanią Rybką zaprosi słuchaczy do śpiewania najpiękniejszych pieśni skalnego Podhala. W audycji również o góralskich tradycjach i  wyjątkowym zakopiańskim stylu architektonicznym. W plenerowym studiu Lata z radiem gościć będzie Zofia Kubiniec-Stanuch z zespołu Klimka Bachledy i prof. Zbigniew Moździerz z  Muzeum Tatrzańskiego. Zdradzimy też tajemnice malarstwa na szkle, będziemy polecać najpiękniejsze tatrzańskie szlaki.

O godz.12:00 rozpocznie się – organizowany przez Polskie Radio – piknik rodzinny. W programie: konkursy z nagrodami, pokazy sportowe, wspólne ćwiczenia ogólnorozwojowe, nauka tańca dla dzieci i dorosłych oraz turnieje rodzinne. Wystąpi też zespół „Centrum Uśmiechu” z programem „Zdrowo i Sportowo”, w ramach którego Trener, Marchewka oraz Groszek będą przekonywać najmłodszych, jak ważna jest aktywność fizyczna. Na słuchaczy i gości pikniku czekać będzie Wydra – maskotka tegorocznego Lata z radiem. Będzie ją można wygrać, biorąc udział w konkursach. Wśród atrakcji nie zabraknie także fotobudki, symulatora wyścigów, subsoccera i kącika małego artysty.

Od godz. 11:30 do 17:00 na Krupówkach 42 przy oczku wodnym – na widzów, mieszkańców Zakopanego i turystów czekać będzie ekipa TVP Info. Odwiedzający – pod okiem profesjonalnych ratowników TOPR – będą mieli okazję wziąć udział w praktycznych szkoleniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Mieszkańcy i znane osobistości związane z Zakopanem opowiedzą o sprawach ważnych dla mieszkańców i turystów oraz życiu na współczesnym Podhalu. Nie zabraknie góralskiej muzyki i góralskich tradycji. W plenerowym studio TVP Info będzie też można spotkać gwiazdy wieczornego koncertu, zdobyć autograf i porozmawiać o przygotowaniach do występu na zakopiańskiej scenie. Wszystkie te wydarzenia TVP Info będzie relacjonować w zaplanowanych na sobotę, licznych wejściach  antenowych na żywo z Krupówek.

TVP Info zaprasza również do udziału w akcji sprzątania świata organizowanej z Muzeum Tatrzańskim, Tatrzańskim Parkiem Narodowym i Stowarzyszeniem dla Podhala. Wspólnie z wolontariuszami i wszystkimi, którzy będą mieli chęć dołączyć do inicjatywy, posprzątamy rzekę Cicha Woda. Zbiórka o godz. 9:00 przy należącej do Muzeum Tatrzańskiego – Willi Koliba (ul. Kościeliska 18), będącej perełką architektury zakopiańskiej i pierwszym domem w stylu zakopiańskim wybudowanym według projektu Stanisława Witkiewicza, ojca Witkacego.

Loteria i konkursy dla widzów koncertu o godz. 20:00 w TVP2:

W „Loterii z TVP” widzowie będą mogli wejść do gry o 50 000 zł. Szansę na wygranie nagrody będą mieli wszyscy ci, którzy wyślą SMS o treści TVP na numer 7301 (koszt za 1 SMS = 3,69 zł z VAT). Regulamin loterii można znaleźć na stronie sms.tvp.pl, organizatorem jest firma Euroloterie sp. z o.o. Zwycięzca zostanie wyłoniony drogą losowania.

Widzowie będą też mieli okazję zdobyć koszulki z autografami gwiazd, ręczniki plażowe i torby oraz zestawy kosmetyków brązujących do ciała. Aby wziąć udział w konkursie, należy śledzić profil „Bądźmy Razem TVP” na Facebooku, gdzie co tydzień – w każdą sobotę o godz.19:45 – pojawi się post konkursowy z pytaniem lub zadaniem dla użytkowników.  Nagrody otrzymają autorzy najciekawszych odpowiedzi.

/źródło: TVP/

Piotr Starmach 11.07.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również