Kamery live
prognoza pogody

Już ponad 36 osób z powiatu nowotarskiego dotarło na szczepienia dzięki strażakom

Strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Z tej możliwości w powiecie nowotarskich skorzystało już ponad 36 osób. Do przeprowadzonych akcji strażacy wykorzystali dotychczas 29 pojazdów. Zaangażowanych było 69 strażaków OSP.

Już ponad 36 osób z powiatu nowotarskiego dotarło na szczepienia dzięki strażakom

Działania związane z przewozem osób przez jednostki ochotniczych straży pożarnych koordynuje Państwowa Straż Pożarna. Potrzeby w tym zakresie wskazują i przekazują komendantowi powiatowemu PSP poszczególne gminy. Cała akcja przebiega z zachowaniem reżimu sanitarnego, w uzgodnieniu z powiatowym inspektorem sanitarnym. W niektórych przypadkach trzeba używać specjalistycznego sprzętu by dotrzeć, w ciężkich warunkach zimowych, do zasypanych regionów naszego powiatu.

Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu

os 24.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Ola 18:16 24.02.2021

To się strażacy popisali...

Zobacz również