Kamery live
prognoza pogody

Już jutro – wyścig na szczyt Wielkiej Krokwi

14 sierpnia 2020 13:48

W sobotę (15 sierpnia) do Zakopanego powraca Red Bull 400! To jedyny taki bieg od podstawy skoczni narciarskiej, na jej szczyt. Trzecia edycja imprezy na Wielkiej Krokwi została podzielona na osobne eventy sportowe: „Rozbieg”, „Ku słońcu”, „Wieczorne sprinty”. Pakiety startowe wyprzedały się zaledwie w kilka godzin. Do udziału zgłosili się m.in.: Dominika Stelmach (Mistrzyni Polski w Ultramaratonie Górskim), Bartłomiej Przedwojewski (biegacz górski), Alan Andersz (aktor), Marcin Dzieński (wspinacz sportowy). Obecność potwierdził również ambasador imprezy, Adam Małysz.

Już jutro - wyścig na szczyt Wielkiej Krokwi

Na wdrapanie się na szczyt Wielkiej Krokwi i odbiór zasłużonego medalu uczestnicy mają 15 minut. Ale najszybsi robią to w niecałe 240 sekund! Wyzwanie najtrudniejszego sprintu na 400 metrów podejmują zarówno żądni nowych wyzwań amatorzy, jak i profesjonalni sportowcy.

– To ogromny wysiłek w bardzo krótkim czasie i mnóstwo różnych bodźców, na co dzień nam po prostu nieznanych. Organizm bardzo często daje sprzeczne sygnały. Wydaje nam się cały czas, że możemy, a tu nagle tętno i zakwaszenie są takie, że każdy kolejny krok staje się horrorem. A to tylko 400 metrów! – mówi Dominika Stelmach, wielokrotna zwyciężczyni Wings for Life World Run i świeżo upieczona mistrzyni Polski w Ultramaratonie Górskim.

W celu zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa 15 sierpnia odbędzie się nie jedna, a trzy osobne imprezy Red Bull 400: Rozbieg (start o godz. 9:30), Ku słońcu (start o godz. 13:00) i Wieczorne sprinty (start o godz. 16:30).

Competitor seen during Red Bull 400 in Zakopane, Poland on August 18, 2018 // Kin Marcin/Red Bull Content Pool // AP-1WMM1B6K92111 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

– Wiele razy skakałem tu na nartach, zdarzało mi się też podchodzić z nartami na górę, w czasach, gdy nie działała jeszcze obecna kolejka, ale nigdy nie wspinałem się po zeskoku, to jest bardzo trudne wyzwanie, bo jest niezwykle stromo – wspomina Adam Małysz, ambasador Red Bull 400.

W związku ze zmienioną formułą nie odbędą się biegi finałowe i sztafety. Każdy z uczestników będzie miał tylko jedną szanse na uzyskanie najlepszego czasu. Klasyfikacja końcowa powstanie na podstawie wyników czasowych zawodników wszystkich biegów. W Red Bull 400 nie chodzi jednak tylko wynik. Dziesiątki śmiałków z całego kraju przyjeżdżają do Zakopanego by wygrać ze samym sobą i dobrze się bawić.

– Jak zakwasisz mięśnie w pierwszych sekundach, nic z tego nie wyjdzie. Postaram się trzymać jednostajne, bardzo wolne tempo (śmiech). Widziałem też na filmach, że to jest dobra zabawa, więc będzie świetnie – komentuje aktor Alan Andersz, dla którego będzie to debiut w Zakopanem.

Imprezy organizowane w COS OPO Zakopane są częścią cyklu wyścigów Red Bull 400 odbywających się na skoczniach narciarskich na całym świecie. Partnerami polskiej odsłony wydarzenia są Garmin i New Balance. Więcej infomracji i wyniki na żywo dostępne są na stronie www.redbull.pl/400

mat. prasowe

os 14.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również