Kamery live
prognoza pogody

Już jutro – emisja koncertu Małej Armii Janosika zarejestrowanego w Nowym Targu

17 maja 2023 23:35

W czwartek 18 maja o godz. 20:00 TV Republika wyemituje koncert Małej Armii Janosika z okazji 103. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Repertuar koncertu składa się m.in. z fragmentów homilii Ojca Świętego oraz wierszy i myśli związanych z Jego działalnością. Wydarzenie artystyczne zrealizowano w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Nowym Targu z inicjatywy Wiceministra Klimatu i Środowiska Edwarda Siarki oraz Lasów Państwowych.

Już jutro - emisja koncertu Małej Armii Janosika zarejestrowanego w Nowym Targu

Jan Paweł II od zawsze był związany z Podhalem oraz kulturą góralską. Polskie góry oraz lasy miały dla niego szczególne znaczenie. Górska sceneria była dla niego miejscem kontemplacji i modlitwy. Koncert z okazji 103. rocznicy urodzin Ojca Świętego to dowód na to, że będzie on zawsze w pamięci górali – podkreśla Wiceminister Klimatu i Środowiska Edward Siarka.

Mała Armia Janosika to największa góralska kapela w Polsce. W setną rocznicę urodzin Jana Pawła II, zespół wyruszył w papieską trasę koncertową, która trwa do dziś. Grupa wydała również płytę pt. Jan Paweł II – Przyjaciel Podhalańskiej Ziemi.

Leśnicy włączają się w podtrzymywanie pamięci o Janie Pawle II

Leśnicy od zawsze byli związani z Papieżem Polakiem. W 2004 roku zebrali żołędzie Chrobrego, które zostały poświęcone przez samego Jana Pawła II. Wyrosły z nich piękne sadzonki, które posadzono w całym kraju podczas ważnych uroczystości.

Leśnicy wspólnie z Wiceministrem Siarką podjęli również ogólnopolską inicjatywę sadzenia Lasów Pamięci Jana Pawła II w ramach akcji „Łączą nas Drzewa”. To wyraz wdzięczności Polaków dla Papieża i Jego zasług dla naszej Ojczyzny. Leśnicy od zawsze stali na straży polskich wartości i uznanych autorytetów.

mat. prasowy Ministerstwa Klimatu i Środowiska

Mała Armia Janosika w koncercie na papieskie urodziny – wkrótce w TV Republika. Nagranie – w Sanktuarium Św. Jana Pawła II (z galerią)

os 17.05.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również