Kamery live
prognoza pogody

Już dziś 29. Finał WOŚP. Sprawdź, czym charakteryzuje się wzorowy wolontariusz

31 stycznia 2021 10:45

Właśnie wystartował 29. Finał WOŚP, który swoim zaangażowaniem będą wspierać tysiące wolontariuszy – również na Podhalu i w Nowym Targu. Sprawdź czym charakteryzuje się wzorowy wolontariusz i jak powinien wyglądać?

Już dziś 29. Finał WOŚP. Sprawdź, czym charakteryzuje się wzorowy wolontariusz

zdj. Fundacja WOŚP/Instagram

Identyfikator

Na tegorocznym identyfikatorze znajdziemy imię i nazwisko wolontariusza, zdjęcie, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątkę Fundacji oraz kod QR. Ważną informacją jest to, że datą na wszystkich identyfikatorach jest 10.01.2021 r, czyli pierwotny termin Finału. Wolontariusz powinien posiadać identyfikator w widocznym miejscu.

Prawidłowy identyfikator wolontariusza

Prawidłowy identyfikator wolontariusza

Puszka

Unikatowa, piękna i kolorowa puszka wolontariusza musi być zabezpieczona i oklejona banderolami, które potwierdzają, że nie została ona wcześniej otwarta. Numer puszki musi zgadzać się z numerami na identyfikatorze. Tegoroczne puszki, tak samo, jak w przypadku identyfikatorów mają datę 10.01.2021 r.

Jeżeli nie spotkałeś wolontariusza po drodze, sprawdź gdzie znajduję się najbliższa puszka stacjonarna. 

Każdy wolontariusz może umówić się na rozliczenie swojej puszki w dogodnym dla niego momencie poprzez aplikację Booksy. Zniweluje to ryzyko wystąpienia kolejek w Sztabach, co jest szczególnie ważne w czasie pandemii. 

 

 

Wzór puszki wolontariusza 29. Finału WOŚP

Wzór puszki wolontariusza 29. Finału WOŚP

Naklejki – serduszka

Superbohaterowie mają swoje atrybuty. Bohaterowie Finału otrzymują czerwone naklejki – serduszka, które będą rozdawane darczyńcom.

Uśmiech i pozytywna energia

Wolontariusze 29. Finału WOŚP dzielą się uśmiechem, przekazują pozytywną energię i cieszą się z każdego, nawet najmniejszego datku!

 Jurek Owsiak prezentuje puszkę i identyfikator Wolontariusza 29. Finału WOŚP / fot. Łukasz Widziszowski

 Wolontariusze trzymają się w grupie

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Wolontariusze nigdy nie chodzą sami, a osoby poniżej 16. roku życia kwestują w towarzystwie osób pełnoletnich. Pamiętajcie, aby wszelkie niepokojące sytuacje zgłaszać w swoim sztabie, lub na policję. 

Link do Podhalańskiego Sztabu WOŚP, który co roku zajmuje się organizacją finału na terenie Nowego Targu i okolicznych miejscowości. Znajdą  tam Państwo m.in. link do atrakcyjnych aukcji! W ramach 29. Finału w Nowym Targu odbywa się też dziś akcja krwiodawstwa

 
 

Inne formy wsparcia WOŚP

Oprócz standardowej wpłaty do puszki, Finał można wspierać poprzez inne formy nie wychodząc z domu. Wybierz dogodną dla siebie formę wpłaty i wspieraj tegoroczny Finał!

 
 
 
źródło: wosp.org.pl
 
 
 
os 31.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również