Kamery live
prognoza pogody

Jubileuszowy V Memoriał Marii Kaczyńskiej

30 stycznia 2017 14:59

W dniach 15-16 lutego br., w Rabce Zdroju odbędzie się jubileuszowy, V Memoriał Marii Kaczyńskiej. Po raz pierwszy będzie trwał dwa dni, po raz pierwszy też wezmą w nim udział również osoby niepełnosprawne. Obecność na wydarzeniu zapowiada ponownie prezydent Andrzej Duda. Posłanka Anna Paluch, jako jedna z organizatorek wydarzenia, zwołała dziś specjalną konferencję prasową, by przybliżyć temat.

Jubileuszowy V Memoriał Marii Kaczyńskiej

Memoriał odbędzie się na rabczańskim stoku narciarskim Polczakówka w formie tradycyjnych zawodów w nartach zjazdowych w siedmiu kategoriach, uwzględniających podział na płeć.

W pierwszym dniu w zawodach udział wezmą dzieci szkół podstawowych w kategoriach 1-3 i 4-6 oraz osoby niepełnosprawne, podzielone na grupy zawodników zjeżdżających na siedząco, zawodników zjeżdżających na stojąco oraz osoby niewidome i słabo widzące, które w zawodach będą startować wraz z przewodnikiem.

W drugim dniu memoriału będą startować zawodnicy w czterech kategoriach. Będą to: grupy młodzieży z gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, dorosłych oraz VIP-ów. Organizatorzy mają nadzieję na to, że w kategorii będzie ciekawie i “tłoczno” – wcześniej udział w zawodach brali m.in. ministrowie Antoni Macierewicz i Jarosław Stawiarski, wicepremier Piotr Gliński oraz lokalni samorządowcy, m.in. radni Powiatu Nowotarskiego Katarzyna Kubasiak i Tomasz Turski.

W planie jubileuszowego memoriału jest też tradycyjne złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową poświęconą śp. Marii Kaczyńskiej oraz spotkanie głowy państwa z młodzieżą jednej ze szkół w Rabce-Zdroju.

Zaproszenie do udziału w wydarzeniu zostało rozesłane drogą mailową do wszystkich małopolskich szkół, tj. w sumie do ok. 3 tys. placówek. Ze względu na duże zainteresowanie ze strony szkół, wprowadzono ograniczenie co do ilości uczestników – jest to maksymalnie 10 reprezentantów z jednej szkoły.

 

Patronat nad wydarzeniem od samego początku sprawuje pani Marta Kaczyńska, która do tej pory również czynnie włączała się w imprezę, dokonując oficjalnego otwarcia i wręczając nagrody dla zwycięzców.

Zawody współorganizuje koło PiS w Rabce-Zdroju, Ognisko Inicjatywy Lokalnej i miasto Rabka-Zdrój, w tym roku są one dodatkowo dofinansowane przez Ministra Sportu Jarosława Stawiarskiego.

Statuetki dla zwycięzców fundowane są przez firmę Dubiel Vitrum, każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal.

Memoriał to najpiękniejszy pomnik, jaki można budować pani prezydentowej – powiedział w zeszłym roku o zawodach prezydent Andrzej Duda. 

/os

 

NT24TV 30.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również