Kamery live
prognoza pogody

Jubileuszowa edycja Winter Classic. Fajerwerk atrakcji oraz darów dla Kubusia i Gabrysia

22 stycznia 2024 19:29

NOWY TARG. Mroźna pogoda, ale gorące serca i przekonanie, że naprawdę warto pomagać. 10 edycja Noworocznego Meczu Charytatywnego Winter Classic na boisku przy Szkole Podstawowej nr 11 była fajerwerkiem różnych atrakcji i mobilizacją w dziele pomocy dla dwóch małych nowotarżan.

 

Jubileuszowa edycja Winter Classic. Fajerwerk atrakcji oraz darów dla Kubusia i Gabrysia

Bohaterowie tej kilkugodzinnej zabawy i beneficjenci pomocy to 3-letni Kubuś Toczek ze schorzeniami neurologicznymi i stwierdzonym autyzmem oraz 2-letni Gabryś Zakrzewski z dziecięcym porażeniem mózgowym, wadami rozwojowymi mózgu i całościowymi zaburzeniami rozwojowymi. Obaj potrzebują częstej, kosztownej rehabilitacji i sprzętu medycznego. Obaj są podopiecznymi Fundacji Sie pomaga.

W blasku płonącej watry na pokrytym śniegiem boisku i tafli lodowiska w sobotę działo się bardzo wiele. Gwoździem sobotniego programu był oczywiście Noworoczny Mecz Charytatywny hokeja ulicznego „na butach” pomiędzy drużyną Winter Classic a ekstraligowym PZU Podhale Nowy Targ. Ale nim burmistrz rzucił krążek na lód, przybyłych na boisko „jedenastki” czekało wiele niespodzianek do wyboru: przejażdżka stylową dorożką do rynku, szalona wyprawa quadem lub wycieczka zabytkowym samochodem Vippet z 1920 roku, ewentualnie przejazd śmieciarką firmy FCC; voucheriada z biletami na egzotyczne wycieczki, treningi personalne, pokaz modowy Polski Folki.

Można było podziwiać przy pracy mistrza w rzeźbieniu piłą motorową, uczyć się przyrody przez zabawę przy stoisku Nadleśnictwa, a w grzanym namiocie bawić się na koncercie Sting Ray. Były pokazy sztuk walki i prezentacje kultury japońskiej, turniej darta i strefa narciarstwa biegowego. Kto dotrwał do pokazu laserowego – był zachwycony.

W Internecie i na żywo toczyły się licytacje tym bardziej emocjonujące, że przedmioty przekazane przez partnerów Winter Classic to kolekcjonerskie perełki, np. kij hokejowy Bauer z autografem byłego zawodnika Podhala Nowy Targ, czapka Andrzeja Bargiela i jego zdjęcie z autografem, pamiętnik Mateusza Cyrwusa z Biegu przez Polskę, z dedykacją i podpisem; koszulka startowa Taddy’ego Błażusiaka z autografem mistrza, a w zestawie dodatkowo profesjonalny strój enduro. Wśród tych tych licytacyjnych darów znalazły się też profesjonalna skórzana kurtka pilotka i obrazy Damiana Wcisły oraz komplety kultowej biżuterii i oryginalne pierścionki.  W ofercie znalazła się też koszulka legendy polskiego futbolu – wielokrotnego reprezentanta Polski, bramkarza Legii Warszawa, Artura Boruca, z autografem samego zawodnika. Dawid Kubacki przekazał plastron z tegorocznego Pucharu Świata w Innsbrucku, ozdobiony autografami naszych skoczków. Katarzyna Rajska z unihokejowej reprezentacji Polski wraz Polskim Związkiem Unihokeja przekazali koszulkę z Mistrzostw Świata w Singapurze, a kapitan hokejowej reprezentacji Polski, Krystian Dziubiński, ofiarował koszulkę z podpisami naszych reprezentantów. Na licytację trafiły i egzemplarze najnowszej książki, znanej dziennikarki i podróżniczki Martyny Wojciechowskiej, ze specjalną dedykacją. Dużym wzięciem cieszyły się czapki, szaliki, sportowe gadżety. 

Jubileuszowa edycja Winter Classic pokazała, na ile empatii i serca stać lokalną społeczność, mimo tak wielu potrzeb dzieciaków potrzebujących pomocy. A organizatorzy niezapomnianych imprez to już charytatywno-sportowa marka.  

(asz)

Fot. Paweł Kos

 

 

Anna Szopińska 22.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również