Kamery live
prognoza pogody

Jubileusz 25 rocznicy wizyty Ojca Świętego w Zakopanem coraz bliżej

22 maja 2022 11:31

W trakcie rozpoczętego dzisiaj w Centrum Formacyjno-Szkoleniowym „Księżówka” w Zakopanem XIV Międzynarodowego Forum Górskiego, doszło do uroczystego podpisania Listu Intencyjnego w sprawie organizacji uroczystości Jubileuszu 25-lecia wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Zakopanem.

Jubileusz 25 rocznicy wizyty Ojca Świętego w Zakopanem coraz bliżej

List intencyjny spisany został pomiędzy Archidiecezją Krakowską reprezentowaną przez Ekonoma Kurii Metropolitalnej ks. Pawła Rybskiego, Województwem Małopolskim reprezentowanym przez Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, Powiatem Tatrzańskim reprezentowanym przez Starostę Powiatu Tatrzańskiego Piotra Bąka oraz Gminą Miasto Zakopane, którą na uroczystości reprezentowała Wiceburmistrz Zakopanego Agnieszka Nowak-Gąsienica.

W podpisanym dokumencie Archidiecezja Krakowska, Powiat Tatrzański oraz Miasto Zakopane zobowiązali się do współorganizacji Jubileuszu 25-lecia wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Zakopanem, a Województwo Małopolskie objęło Jubileusz Honorowym Patronatem. Następnie zgromadzeni na Forum Górskim goście, na czele z Jego Eminencją Ks. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem, udali się pod pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II, gdzie w imieniu wszystkich uczestników wydarzenia złożyli pamiątkową wiązankę kwiatów. 

/źródło: UM Zakopane/

Piotr Starmach 22.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również