Kamery live
prognoza pogody

“Jeżdżę z głową” – wsparcie dla Nowego Targu i gmin powiatu w ramach wojewódzkiego programu

2 stycznia 2017 10:07

„Jeżdżę z głową” to popularny program Województwa Małopolskiego, dzięki któremu uczniowie szkolą się w jeździe na nartach czy snowboardzie. Samorząd województwa postanowił udzielić wsparcia aż 48 gminom na łączną kwotę 700 tys. zł. Dzięki tym pieniądzom uda się przeszkolić przeszło 4,3 tysiąca dzieci. Jednym z beneficjentów programu jest Gmina Nowy Targ i Gmina Miasto Nowy Targ.

Jeżdżę z głową z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W 2017 roku nauka jazdy na nartach i snowboardzie będzie dofinansowana przez Województwo Małopolskie w aż 48 gminach.

– Sporty zimowe cieszą się w Małopolsce niesłabnącą popularnością. Trudno się temu dziwić – mamy świetne warunki, by rozwijać tę pasję. Dlatego od kilku lat samorząd województwa kontynuuje program „Jeżdżę z głową”, który uczy dzieci nie tylko podstaw jazdy, ale przede wszystkim wpaja bezpieczne nawyki, zasady korzystania ze stoków narciarskich czy tras biegowych – mówi Leszek Zegzda z zarządu województwa.

W tym roku najwięcej pieniędzy na lekcje pod szyldem „Jeżdżę z głową” trafi do gmin z południa Małopolski, czyli m.in. do miast: Limanowa (45,6 tys. zł), Zakopane (29,4 tys. zł), Nowy Targ (29,1 tys. zł) czy gmin Czarny Dunajec (41,5 tys. zł), Szaflary (40,9 tys. zł) czy Poronin (34,1 tys. zł).

Gmina Nowy Targ otrzyma wsparcie w wysokości 19,6 tys. Pozostałe gminy powiatu nowotarskiego, które są objęte projektem to – poza już wymienionymi  – Krościenko n. Dunajcem i Rabka Zdrój. 

Przypomnijmy, „Jeżdżę z głową” to małopolski projekt nauki jazdy na nartach i snowboardzie dla uczniów szkół podstawowych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tych dyscyplinach sportowych. Projekt jest realizowany od 2012 roku, a wsparcie z budżetu Województwa Małopolskiego jest udzielane wyłącznie gminom.

 

źródło: Biuro Prasowe UMWM

opr. os

NT24TV 02.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również