Kamery live
prognoza pogody

Jest szansa na historyczny wynik

7 marca 2019 11:39

Piłkarze Podhala Nowy Targ sobotnim meczem na własnym stadionie z Chełmianką Chełm zainaugurują rundę wiosenną rozgrywek grupy IV 3 ligi.

Jest szansa na historyczny wynik

Podhale było jedną z rewelacji rundy jesiennej. Przypomnijmy, że na półmetku sezonu zajmuje ono w tabeli miejsce trzecie ze stratą ledwie 2 punktów do prowadzącej drużyny Hutnika Nowa Huta. Taki sam dorobek punktowy jak nowotarżanie, ale lepszy bilans bramkowy, na druga w stawce Stal Rzeszów.

Jesienią Podhalanie w 17 meczach odnieśli 9 zwycięstw, 7 razy remisowali, a tylko raz zeszli z boiska w roli pokonanych. Zdobyli 31 bramek, stracili zaś 16. Od 11 sierpnia noszą miano niepokonanych!

Wyśmienita jesień w wykonaniu nowotarżan mocno rozbudziła apetyty. Trener Podhala Dariusz Mrózek choć nie wzbrania się przed deklaracją walki o historyczny awans do II ligi, to też jednak stara się ten hura optymizm tonować.

To jest tylko sport. Wszystko może się zdarzyć. Dlatego nie wybiegamy za daleko w przyszłość. Na razie wyznaczamy sobie małe cele. Skupiamy się na każdy kolejny meczu. W każdym chcemy grać o pełną pulę. A co los przyniesie, czas pokaże Nie bez powodu mówi się że runda wiosenna jest zdecydowanie bardziej wymagająca niż jesienna. Jesteśmy jednak dobrze przygotowani. Przepracowaliśmy bardzo solidnie zimę. Obyło się bez poważniejszych kontuzji , Sparowaliśmy na ogół z zespołami z wyższych lig i na ich tle wyglądaliśmy całkiem nieźle. O ambicję i zaangażowanie zawodników się nie martwię. Oby tylko zdrowie nam dopisywało – przyznaje Dariusz Mrózek.

Jeżeli chodzi o sytuacje personalną , to mimo kilku ubytków potencjał zespoły wydaje się być jeszcze większy niż jesienią. Stratę kluczowych jesienią zawodników: Michała Nawrota i Błażeja Cyferta (obaj przenieśli się do Stali Rzeszów) udało się zrekompensować pozyskując odpowiednio Mateusza Mianowanego i Martina Barana. Szczególnie transfer doświadczonego słowackiego obrońcy , który w barwach m.in. Jagieloni Białystok i Polonii Warszawa rozegrał 59 spotkań a boiskach polskiej ekstraklasy, jest zdecydowanie jednym z najciekawszych ruchów na rynku. Ponadto konkurencję w formacjach ofensywnych z pewnością wzmocnią kolejny Słowak Lukas Hruska, a także młodzieżowy Mistrz Polski i reprezentant Polski w…. futsalu Tomasz Palonek. Obaj świetnie spisywali się w meczach kontrolnych.

Od samego początku nie zakładaliśmy żadnej rewolucji. Nie było potrzeby. Zespół dobrze funkcjonował jesienią, Odejście Błażeja i Michała oczywiście trochę nam plany pokrzyżowały, ale to była ich decyzja, którą po prostu trzeba było uszanować i się z nią oswoić. Udało się nam na szczęście pozyskać myślę wartościowych następców. Każdy z nich bardzo pasuje do modelu naszej gry i myślę że dzięki tym zawodnikom nasza jakość jeszcze wzrosła – przekonuje Mrózek.

Podhale sezon zaczyna od dwóch meczów na własnym boisku. Po Chełmiance, z którą nowotarżanie mają rachunki do wyrównania (to z nią nowotarżanie przegrali właśnie jeden jedyny mecz jesienią), do Nowego Targu przyjedzie Wisła Sandomierz.

Oczywiście fajnie było by zacząć od dwóch zwycięstw. To na pewno dodało by jeszcze większej wiary zawodnikom we własne umiejętności. Przede wszystkim jednak musi cechować nas pokora i szacunek do każdego przeciwnika. Nikt w tej lidze tanio skóry nie sprzeda – podkreśla Mrózek.

W tych pierwszych dwóch meczach szkoleniowiec Podhala nie będzie mógł skorzystać z usług Marcina Przybylskiego, który musi odpokutować karę za czerwoną kartkę jaką zobaczył w ostatnim meczu rundy jesiennej ze Stalą Rzeszów.

SKARB KIBICA

NKP PODHALE NOWY TARG.

Adres: 34-400 Nowy Targ, ul. Kolejowa 161. Tel: 18 266 52 30 Oficjalna strona: www.nkp.podhale.pl. Rok założenia: 2009. Barwy: czerwono – niebiesko – żółte. Pojemność stadionu: 900 miejsc siedzących. Prezes: Andrzej Podgórski.  Wiceprezesi: Aleksander Bukański, Michał Rubiś. Członkowie zarządu: Piotr Steskal, Marian Hreśka, Przemysław Kępa. Kierownik drużyny: Arkadiusz Marczyk. Kierownik techniczny: Jan Buczek. Trener: Dariusz Mrózek.  II trener: Marcin Zubek. Trener bramkarzy: Mateusz Wójcik. Fizjoterapeuta. Artur Pustułka.

Bramkarze: Szymon Kudła (2001), Krzysztof Pieszek (2001), Mateusz Szukała (1999).

Obrońcy: Martin Baran (1998), Daniel Barbus (1996), Michał Bedronka (1993), Peter Drobnak (1992), Arkadiusz Lewiński (1990), Nikodem Derek (2001), Marcin Mączka (1998), Maciej Tonia (1999).

Pomocnicy: Eryk Borczyński (1998), Dawid Dynarek (1989), Lukas Hruska (1992), Wojciech Kobylarczyk (2000), Jan Łukaszczyk (2000), Mateusz Mianowany (1990), Marek Mizia (1992), Juliusz Molis (2001), Marcin Przybylski (1995), Mariusz Zubek (2001).

Napastnicy: Damian Mrówka (1997), Mateusz Otręba (2000), Tomasz Palonek (2000), Artur Pląskowski (1993), Jarosław Potoniec (1996)

Maciej Zubek 07.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również