Kamery live
prognoza pogody

Jest przetarg na remont ul. Józefczaka!

16 czerwca 2021 06:38

Miasto Nowy Targ ogłosiło przetarg na remont ulicy Stanisława Józefczaka. Niespełna 200-metrowy, uczęszczany łącznik między Al. Kopernika a Wojska Polskiego doczeka się modernizacji prawdopodobnie jeszcze w tym roku. 

Jest przetarg na remont ul. Józefczaka!

Długość remontowanego odcinka drogi wynosi 187 metrów. W ramach inwestycji przewiduje się remont nawierzchni jezdni, wykonanie zatoki postojowej o długości 25 metrów i szerokości 5 metrów, zlokalizowanej po prawej stronie ulicy oraz remont chodnika usytuowanego przy zatoce postojowej. Jezdnia drogi gminnej będzie posiadać szerokość 6.5m na całym odcinku i zostanie wykonana z betonu asfaltowego. 

Chodnik zlokalizowany przy zatoce postojowej, przejściu dla pieszych i drodze wewnętrznej będzie posiadał zmienną szerokość ze względu na dostosowanie ciągu pieszego do istniejącej zabudowy i będzie wynosił od 2 do 3 metrów. 

Ulica Józefczaka to znacząco obciążony ruchem łącznik, zapewniający dojazd m.in. do ul. Wojska Polskiego, dwóch przedszkoli, przychodni, czy Zespołu Szkół Technicznych. Panuje tu wzmożony ruch ‘elek’, ponieważ właśnie od ulicy Józefczaka rozpoczynają się w Nowym Targu wszystkie praktyczne egzaminy na prawo jazdy. 

Oferty w przetargu można składać do 24 czerwca br. Czas realizacji inwestycji wynosi 2 miesiące od momentu podpisania umowy z wykonawcą. 

os 16.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również