Kamery live
prognoza pogody

Jest przetarg na “małą” obwodnicę południową miasta

Na stronie miasta pojawiło się ogłoszenie o przetargu na rozbudowę ul. Sikorskiego. Chodzi o kilometrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Podtatrzańską do ul. Szaflarskiej. Inwestycja będzie realizowana z dużym dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych, czas na jej wykonanie – to blisko 2 lata od momentu podpisania umowy. 

Jest przetarg na

Zapisany w materiałach przetargowych, długi – bo 23-miesięczny – czas na wykonanie inwestycji związany jest z jej wielością zadań, jakie obejmuje. To nie tylko budowa całkiem nowej drogi (z chodnikami, miejscami parkingowymi i ścieżką rowerową), która połączy ul. Szaflarską z Podtatrzańską, tworząc “małą” obwodnicę miasta, ale też budowa skrzyżowania w formie ronda u wylotu tzw. Szaflarskiej Bocznej, jak i przebudowa fragmentu właśnie tej bocznej odnogi ul. Szaflarskiej. 

Miasto Nowy Targ otrzymało duże finansowe wsparcie na tę inwestycję. Szacunkowy koszt brutto zadania wynosi ok. 11 mln zł, a wysokość przyznanego dofinansowania to ponad 6 mln zł. 

os 03.07.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Teresa 14:45 12.07.2021

CZY PRZY OKAZJI BEDZIE ZROBIONY WYJAZD Z Polany Szaflarskiej? Nie ma alternatywnego wyjazdu bezpośrednio na ul Sikorskiego!

Zobacz również