Kamery live
prognoza pogody

“Jest ogromna szansa na to, żeby Robert Biedroń znalazł się w drugiej turze”. Zbiórka podpisów na rynku w Nowym Targu

Na nowotarskim rynku odbył się dziś briefing dotyczący kampanii prezydenckiej Roberta Biedronia. Zorganizowali go lewicowi działacze z Nowego Targu i Nowego Sącza. “Staniemy przed wyborem prezydentury pogardy, łamania konstytucji, łamania jakichkolwiek zasad praworządności, a z drugiej strony mamy opcję wyboru prezydentury otwartej, tolerancyjnej i przede wszystkim też nowoczesnej i społecznej” – mówił dziś w Nowym Targu Jakub Bocheński, “jedynka” Lewicy w ostatnich wyborach parlamentarnych. 

Nowy Targ jest jednym z około 500 miast, miasteczek i wsi w całej Polsce, gdzie zawiązały się dotychczas komitety Roberta Biedronia. 

-Stoimy teraz przed historycznymi wyborami, które są niezwykle ważne i zdecydują o tym, jak będzie wyglądać polska rzeczywistość, jak będzie wyglądać polska scena polityczna przez kolejne lata. Jest ogromna szansa na to, żeby Robert Biedroń znalazł się w drugiej turze. Jesteśmy realistami, wiemy, że jest to zadanie trudne, ale przy ciężkiej pracy u podstaw jesteśmy w stanie to zrobić. Robert Biedroń jako prezydent będzie łączyć Polaków, a nie dzielić. Dzisiaj mamy sytuację, gdzie jesteśmy dzieleni na lepszy i gorszy sort tudzież mamy sytuację, gdzie urzędujący prezydent zapomina w ogóle chyba o tym, jak wygląda prawdziwe życie, z jakimi problemami borykamy się na co dzień, choćby jeżeli chodzi o jakość powietrza. To woła o pomstę do nieba. Przede wszystkim staniemy przed wyborem prezydentury pogardy, łamania konstytucji, łamania jakichkolwiek zasad praworządności, a z drugiej strony – mamy opcję wybory prezydentury otwartej, tolerancyjnej i przede wszystkim też nowoczesnej i społecznej, kandydata lewicy, który zadba w końcu o sprawy socjalne – mówił dziś na nowotarskim rynku polityk lewicy z Nowego Sącza, Jakub Bocheński. 

Briefing lokalnego komitetu wyborczego Roberta Biedronia

Opublikowany przez nowytarg24.tv Wtorek, 25 lutego 2020

Padła informacja, że Robert Biedroń pojawi się osobiście podczas tej kampanii na Podhalu – kiedy dokładnie, okaże się w kolejnych tygodniach.

-Ktoś powiedział, że to teren trudny dla lewicy, ale tak, jak pokazały ostatnie wybory, przy ciężkiej pracy można uzyskać dobry wynik. Tutaj w Nowym Targu jako lewica uzyskaliśmy ok. 10% , więc to pokazuje, że można. Można tworzyć społeczność otwartą, która chce po prostu zmian. Niech taką zmianą będzie Robert Biedroń i jego prezydentura – mówił Bocheński. 

Podpisy na nowotarskim rynku zbierała dziś czteroosobowa grupa. Spotykali się z różnym odbiorem rejonu “trudnego dla lewicy”, zdarzały się wyzwiska, jednak…

-To nas nie zraża, raczej wręcz mobilizuje – mówi Barbara Garbacz, koordynatorka komitetu Biedronia w powiecie nowotarskim. Jednocześnie zachęca do kontaktu wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć w kampanii, czy to poprzez pomoc w zbieraniu podpisów, czy też wywieszenie baneru. Skontaktować można się chociażby przez Facebooka: Komitet Biedronia – Nowy Targ.

/os

fot. os oraz Facebook-Komitet Biedronia-Nowy Targ

os 26.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

4 komentarze
Patrycja 01:01 29.02.2020

Super, że na podhalu są jeszcze normalni ludzie. Biedroń ma mój głos

Nejt 19:35 26.02.2020

Hahahahaha😂😂😂 Duża szansa... Na drugą ture😂😂😂😂 To najlepszy tegoroczny żart😂😂😂 STOP HETEROFOBI!😂😉

No 14:43 26.02.2020

Jeszcze czego

roman 09:08 26.02.2020

Żenada i tyle w temacie,zbierać głosy na gościa który pluje na swój kraj w EU,za doradców bierze zbrodniarzy komunistycznych no ale co ta młodziez może pamiętać:(

Zobacz również