Kamery live
prognoza pogody

Jesienna Targowica, czyli zaopatrzenie przed zimą

11 października 2023 13:42

NOWY TARG. Przez cały październik, aż do Wszystkich Świętych, właściciele stoisk nie powinni się uskarżać na brak klienteli. To pora, kiedy w przyjaznej jeszcze aurze można zaopatrzyć się na zimę w różne dobra. Bo później aura może płatać figle, a wędrówka po placu w jesiennej słocie nie należy do przyjemnych.

Jesienna Targowica, czyli zaopatrzenie przed zimą

Turystów latem zwiedzających plac jako jedną z największych atrakcji w regionie zastąpiła teraz klientela słowacka i miejscowa. Podaż wszelkiego rodzaju towarów konsumpcyjnych – od sezonowych warzyw i owoców, przez produkty owcze i krowie, po miody, grzyby, przetwory – jest bardzo duża. Co charakterystyczne dla jesiennej pory – pojawiła się już szatkowana kapusta do kiszenia na zimę.

Lżejszą odzież bardzo szybko zastąpił jesienny i zimowy asortyment. Więcej wyrobów skórzanych – kurtek, płaszczy, toreb, czapek, kamizeli, rękawic – trudno byłoby znaleźć gdzieś indziej. A wszystko – w klasycznych albo topowych fasonach i kolorach.

Na targowym placu wciąż można się zaopatrzyć w sadzonki drzew i krzewów. Pysznią się wrzosy i róże wielu odmian. Całe mnóstwo kompozycji ze sztucznych kwiatów oraz zniczy wszelkich kształtów przypomina jednak o zbliżającym się dniu Wszystkich Świętych. Państwo Marzena i Łukasz oferują np. na swoim stoisku własnoręcznie tworzone kompozycje nagrobne. 

Na żywe chryzantemy, jak każdej jesieni, przyjdzie czas już wkrótce. Hodowcy zaoferują je na placu w wielkim wyborze, a wtedy – oby tylko przymrozki zbyt szybko nie zniszczyły kwiatów.

(asz)

 

 

 

 

Anna Szopińska 11.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również