Kamery live
prognoza pogody

“Jedynka” ocalona – nowotarscy radni podjęli właśnie uchwałę w sprawie szkół podstawowych

6 lutego 2017 15:11

Na specjalnym posiedzeniu Rady Miasta jednomyślnie uchwalono dziś projekt dotyczący reorganizacji szkół i dostosowania ich do nowego ustroju szkolnictwa w kraju. Gimnazjum nr 1 zostanie przekształcone w Szkołę Podstawową nr 1, natomiast Gimnazjum nr 2 zostanie przyłączone do Szkoły Podstawowej nr 11.

Podjęcie uchwały nie obyło się bez wcześniejszej dyskusji. Radny Paweł Liszka, powołując się na postulaty postawione przez grono pedagogiczne Gimnazjum nr 1 podczas środowego posiedzenia połączonych komisji, wystąpił z wnioskiem wprowadzającym do uchwały zapis o możliwości utworzenia w “jedynce” klas 4 i 7, z zastrzeżeniem, by to, czy będą one utworzone, wynikało z woli rodziców. Merytorycznie wsparł go tutaj radny Lesław Mikołajski, przywołując przykłady szkół podstawowych z Rabki, Krościenka, czy Szczawnicy, w przypadku których zapis taki się pojawił. Wniosek radnego Liszki został przez radnych przegłosowany większością głosów, zanim jednomyślnie podjęli kluczową uchwałę.

Podczas sesji odbyła się też dyskusja dotycząca obwodów SP nr 4 i 1, konkretnie ulic: Halikowskiego, Ustronie i Ustronie Górne, które – na wniosek radnego Grzegorza Luberdy – miały być przypisane Szkole Podstawowej nr 4 na Niwie. Autopoprawkę tę zgłosił podczas środowego spotkania, z uwagi na zbyt drastycznie okrojony obwód “czwórki”.

Radny Lesław Mikołajski stojąc w kontrze, argumentował, że to droga do “jedynki” jest dla uczniów tych ulic bezpieczniejsza. Wnioskował o to, by obwody tych dwóch szkół pokrywały się z granicami parafii. Wniosek ten jednak nie przeszedł.

/os

 

NT24TV 06.02.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również