Kamery live
prognoza pogody

“Jedynka” ocalona? – 6 lutego radni podejmą uchwałę dotyczącą organizacji szkół

30 stycznia 2017 15:34

Za tydzień, 6 lutego br. odbędzie się specjalne posiedzenie Rady Miasta poświęcone w całości sprawie oświaty - podczas sesji planowane jest podjęcie uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów w Nowym Targu do nowego ustroju szkolnictwa, zgodnie z wprowadzoną reformą oświaty.

Uchwała zakłada m.in. przekształcenie obecnego Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu w ośmioklasową szkołę podstawową.

Jeśli chodzi o Gimnazjum nr 2 im. Stefana Wyszyńskiego w Nowym Targu, uchwała zakłada jego włączenie do Szkoły Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Nowym Targu.

Uchwała reguluje również dokładne plany szkół oraz granice ich obwodów. Utworzenie nowej, ośmioklasowej, podstawowej szkoły publicznej spowoduje z dniem 1.09.2017 roku korektę w granicach obwodów szkolnych pozostałych funkcjonujących już szkół. Korekta ta będzie się odnosić do zmiany obwodu szkolnego dla dzieci urodzonych w 2010 roku i latach późniejszych. 

Zaprojektowana sieć ośmioklasowych szkół podstawowych powinna zabezpieczyć wymóg ich alokacji jak najbliżej miejsca zamieszkania uczniów. Celem działania będzie też doprowadzenie w nieodległym czasie do postulowanego modelu szkoły jednozmianowej. 

Decyzja o podjęciu uchwały w takim kształcie leży teraz w rękach nowotarskich radnych.

Projekt uchwały znajduje się tutaj. 

/os

 

NT24TV 30.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również