Kamery live
prognoza pogody

“Jedynką” na Podhalu z list Prawa i Sprawiedliwości… Ryszard Terlecki

31 sierpnia 2023 16:51

Z pierwszego miejsca listy PiS w okręgu nowosądecko-podhalańskim do wyborów parlamentarnych startować będzie Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu.

O takich rozstrzygnięciach związanych z listą PiS w naszym okręgu mówiło się nieoficjalnie od kilku tygodni. Dziś Jarosław Kaczyński potwierdził dotychczasowe plotki – wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki będzie głównym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na Podhalu. 

Terlecki to kandydat bardziej nowosądecki niżeli podhalański – o ile parlamentarzysta z Krakowa w ostatnich miesiącach pojawiał się m.in. w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, Poroninie, Tylmanowej czy Zakopanem, to jego aktywność przedwyborcza była zdecydowanie intensywniejsza w rejonie Nowego Sącza. Wicemarszałek w tym roku odwiedził niemal wszystkie miejscowości w gminach okalających tamtejsze miasto.

Władze partii rządzącej zaprezentowały dziś “jedynki” w całym kraju. Reszta kandydatów zostanie przedstawiona w kolejnych tygodniach. W naszym okręgu z list wyborczych PiS należy spodziewać się jeszcze: Arkadiusza Mularczyka, Anny Paluch, Edwarda Siarki, Andrzeja Guta-Mostowego czy Jana Hamerskiego.

redakcja 31.08.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również