Kamery live
prognoza pogody

Jechał za szybko, wioząc dwójkę dzieci. Nie zatrzymał się do kontroli

12 lutego 2018 18:20

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu w dniu 9 lutego br. po północy  zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który przekroczył dozwoloną prędkość, nie zatrzymał się  do kontroli drogowej  i na dodatek  posiadał zakaz prowadzenia pojazdów.

Jechał za szybko, wioząc dwójkę dzieci. Nie zatrzymał się do kontroli

Do zdarzenia doszło w dniu 9 lutego br. po północy w Nowym Targu. Kierujący samochodem marki Renault przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 25 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem policjant wydał sygnał do zatrzymania, po czym  kierujący zwolnił,  a następnie przyspieszył i odjechał.  Funkcjonariusze natychmiast pojechali za uciekinierem, który widząc jadący za nim radiowóz zjechał w boczną drogę i się zatrzymał. Kierującym to 21 – letni mieszkaniec Warszawy, który jak się okazało w trakcie kontroli posiadał zakaz prowadzenia pojazdów do czerwca 2019 roku wydany przez sąd.

W samochodzie przewoził  roczną i dwuletnią dziewczynkę oraz 21 – letnią kobietę. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz odpowie za swoje czyny.

Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu został ukarany grzywną w wysokości 2000 zł. Ponadto za przekroczenie prędkości i nie zastosowanie się do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie pojazdu grozi kara aresztu oraz grzywny do 5000 zł.

os 12.02.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również