Kamery live
prognoza pogody

Jechał na podwójnym gazie, bez uprawnień. Odpowie za szereg wykroczeń

Nowotarscy policjanci w Szaflarach zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Mercedes, którego kierujący miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie, nie posiadał uprawnień do kierowania, aktualnego ubezpieczenia OC oraz aktualnych badań technicznych pojazdu.

Jechał na podwójnym gazie, bez uprawnień. Odpowie za szereg wykroczeń

W dniu 22 marca br. w trakcie przejazdu nieoznakowanym radiowozem ulicą Augustyna Suskiego w Szaflarach, policjanci z nowotarskiej komendy zwrócili uwagę na agresywny styl jazdy kierującego przed nimi mercedesem. Pojazd wjechał w zakręt z dużą prędkością, co spowodowało zarzucenie tyłu samochodu do osi jezdni. Wszystko wskazywało na to, że kierujący mercedesem może znajdować się pod wpływem alkoholu.

-W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą siedział 27-letni mieszkaniec Bańskiej Niżnej i nie posiadał prawa jazdy, które zostało mu zabrane kilka lat temu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, obowiązkowego Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej oraz aktualnych badań technicznych pojazdu.  Ponadto po przebadaniu mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie – wyjaśnia Dorota Garbacz z KPP Nowy Targ.

27-latek został przewieziony do KPP w Nowym Targu, a policjanci za brak aktualnych badań technicznych  zatrzymali dowód rejestracyjny  mercedesa oraz za brak ubezpieczenia OC sporządzili pismo do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Mieszkaniec Bańskiej Niżnej teraz odpowie za swoje czyny.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi  grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 

os 24.03.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
lato.fif 22:06 24.03.2018

gaz nie gaz byle do przodu. A tak na serio to nie rozumiem po co? Nie popieram takiego zachowania, mógł zostać w domu i nie gwiazdorzyć. Ludzie teraz i tak z Yanosikiem jezdzą bo policji na prawdę jest wszedzie pełno

Zobacz również