PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Jarosław Gowin: Stoki narciarskie będą otwarte

24 listopada 2020 12:44

W sobotę była mowa o potrzebie zamknięcia stoków narciarskich w całej Polsce, dziś okazuje się, że narciarze będą mogli jednak z nich skorzystać. Wicepremier Jarosław Gowin poinformował za pośrednictwem Twittera o otwarciu stoków na nadchodzący sezon zimowy. Obiekty narciarskie będą jednak funkcjonować pod ścisłym rygorem sanitarnym.

Jarosław Gowin: Stoki narciarskie będą otwarte

Komunikat w mediach społecznościowych został wydany dziś, choć do spotkania między przedstawicielami branży turystycznej (w tym właścicieli stoków narciarskich) a rządzącymi doszło wczoraj. Dobra wiadomość jest taka, że miłośnicy białego szaleństwa będą mogli tej zimy poszusować na dowolnym stoku. 

“Protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte. Dziękuję partnerom: branży narciarskiej i Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu za świetną współpracę” – brzmi wiadomość na Twitterze Jarosława Gowina. 

Decyzja o otwarciu stoków ratuje sytuacje wielu właścicieli obiektów, w szczególności tych mniejszych i z mniejszym zabezpieczeniem finansowym. Mimo to nadchodzący sezon zimowy wciąż będzie daleki od zadowalającego – zarówno w przypadku właścicieli stoków jak i narciarzy. Głównym tego powodem jest utrzymanie skumulowanego terminu ferii, które dla wszystkich województw potrwają od 4 do 17 stycznia. Ponadto według zapowiedzi Ministerstwa Zdrowia do końca ferii hotele, pensjonaty i kwatery prywatne pozostaną zamknięte.

 

Piotr Starmach 24.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również