Kamery live
prognoza pogody

Jakie są realne koszty korzystania z ciepła geotermalnego? Mamy oficjalne dane

19 kwietnia 2017 09:36

Spółka Geotermia Podhalańska S.A. zaprezentowała realne koszty korzystania z ciepła dostarczanego przez swoją ciepłownię. Dane wyliczone zostały na podstawie rachunków płaconych przez 618 klientów w okresie od stycznia do grudnia 2016 roku.

Jakie są realne koszty korzystania z ciepła geotermalnego? Mamy oficjalne dane

Przygotowane zestawienie prezentuje wysokość opłaty za ogrzewanie w zależności od metrażu ogrzewanej powierzchni. Są to średniomiesięczne opłaty brutto za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową.

Opłaty wyliczone zostały na podstawie rachunków płaconych przez klientów w okresie od stycznia do grudnia 2016 roku. W celu sporządzenia wyliczeń statystycznych, uwzględniono 618 budynków jednorodzinnych, w których Spółka posiada informację o ogrzewanej powierzchni. Tak więc są to wyniki oparte na faktycznie ponoszonych opłatach przez klientów.

– Co warte jest podkreślenia są to kwoty realne wynikające z opłacanych faktur, w kwotach brutto oraz za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową – informuje Paweł Kupczak, wiceprezes Zarządu Spółki. 

NT24TV 19.04.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również