Kamery live
prognoza pogody

Jakie pomysły i motywacje mają kandydaci do Sejmiku Małopolskiego z ramienia Koalicji Obywatelskiej?

Weronika Smarduch o budżecie 1,5 mld euro do rozdysponowania w ramach regionalnego programu operacyjnego: Są to bardzo duże pieniądze, które powinny służyć przede wszystkim temu, żeby małopolska się rozwijała a nie, żebyśmy byli poduszką finansową dla byłych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Jakie pomysły i motywacje mają kandydaci do Sejmiku Małopolskiego z ramienia Koalicji Obywatelskiej?

W piątek o godzinie 12:00 na rynku w Nowym Targu miała miejsce konferencja kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Małopolskiego. Posłanka Weronika Smarduch przedstawiła kandydatów i kandydatki, którzy pochodzą z naszego regionu: Marcin Kolasa, Natalia Ustupska, Radosław Podosek oraz nieobecna na konferencji Klaudia Nagornik.

Każdy z przedstawionych kandydatów zaprezentował siebie oraz swoje punkty programowe, które planuje wdrożyć. Pierwszym z kandydatów był Marcin Kolasa, który wymienił następujące punkty:
– Trasy rowerowe VELO białka i Velo 2.0 w Subregionie
– Rewitalizacja Prewentorium w Nowym Targu
– Miasteczko komunikacyjne i pumptruck w każdej Gminie
– Budowa Parku Archeologicznego Obłazowa
– Budowa Obwodnicy Zakopanego
– Zintegrowana Kolej Podhalańska
– Kierunek Turystyka – Podhalańska Organizacja Turystyczna i wspólna promocja subregionu
– Ochrona przyrody z poszanowaniem własności prywatnej i głosu mieszkańców
– Środki UE, też dla Podhala
– Dotacje i fundusze pożyczkowe 0 % dla przedsiębiorców i branż zagrożonych
– Czyste Powietrze- Środki na OZE i źródła ciepła dla Mieszkańców
– Nowoczesna edukacja / kształcenie zawodowe dostosowane do potrzeb rynku
– Radny dostępny dla Mieszkańców i Samorządowców, dyżury i spotkania

Natalia Ustupska rozpoczęła swoją prezentację słowami: kandyduje aby walczyć z machiną administracyjną, wiem, że obywatel ma najmniejsze znaczenie, a samorząd powinien działać dla obywateli, być odpowiedzią na ich potrzeby. Chcę to zmienić, chcę pracować dla ludzi, w odpowiedzi na realne potrzeby wszystkich mieszkańców.
Poruszyła również kwestie lokalne dla Raby Wyżnej, z której pochodzi, jest to problem budowy biogazowni w centrum wsi i problem budowy obwodnicy, która miała przebiegać przez ważne tereny bez rozwiązania żadnych problemów komunikacyjnych.

Radosław Podosek prowadzi agencję pracy, zajmuje się także drogownictwem, chce zmienić rzeczy w województwie, skupić się na drogach wojewódzkich, jak podkreśla w swojej prezentacji: inwestycji jeśli chodzi o nasz region było bardzo mało – trzy ronda i jedno przedłużenie drogi.(…) Musimy przede wszystkim pójść z postulatami drogowymi jeśli chodzi o północną obwodnicę Nowego Targu,(…) obwodnicę Zakopanego, planuje się cały ten ruch zrzucić do Kościeliska, to też nie jest rozwiązanie.
Poruszona prze z niego została również kwestia modernizacji drogi wojewódzkiej 969. Chce także usprawnić transport publiczny, komunikację w subregionie.

Andrzej Lach 23.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
wesoły 22:15 23.03.2024

Przepraszam że pytam .Czy to są kolejne konkrety na następne sto dni (zrealizowano 8 +4 zaczęte)

Zobacz również