Kamery live
prognoza pogody

Jaki rower kupić na początek? (mat. sponsorowany)

22 lipca 2022 00:15

Jazda na rowerze to jedna z najbardziej popularnych form sportu na świecie. Nic w tym dziwnego. Jest to doskonała forma aktywnego spędzania wolnego czasu, która, oprócz poprawy naszej kondycji, pozwala również na podróże – małe i duże. Jednak rozpoczęcie swojej przygody w świecie cyklistów, stwarza jeden istotny problem już na samym początku. W obecnych czasach wybór rowerów jest tak duży, że dokonanie tej jednej decyzji trochę się nam komplikuje, gdyż każdy typ jednośladu ma swoje konkretne przeznaczenie i będzie bardziej użyteczny w danych warunkach. Z tego artykułu dowiesz się jaki rower będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni.

Jaki rower kupić na początek? (mat. sponsorowany)

Rower trekkingowy

Jest to gatunek roweru idealny dla osób pragnących sprawdzić swoich sił w lekkiej turystyce rowerowej. Cienkie opony, wygodna wyprostowana pozycja i podstawowy ekwipunek turystyczny w postaci bagażnika. Ponadto masa takiego jednośladu jest zwykle dość niska. Wszystkie te elementy pozwalają na delektowanie się spokojną jazdą zarówno poza miastem jak i również w obszarach gęsto zaludnionych. Niestety ten typ roweru zdecydowanie nie nadaje się w teren. Niski profil, bieżnik i średnica opony sprawiają, że uderzenie w kamień wielkości schodka gwarantuje przebitą gumę.

Rower miejski 

Jak sama nazwa wskazuje – rower miejski najlepiej sprawuje się w mieście. Kształt ramy pozwala na bardzo wygodne wsiadanie i zsiadanie, a samo siodełko jest duże i komfortowe. Jest to idealny sprzęt na przejazdy po bułki do sklepu lub małe wycieczki po centrum. Pomimo, że jest kojarzony jako rower damski, to mężczyźni nie powinni się wstydzić z niego korzystać. Jego wygoda użytkowania potrafi zrekompensować wszystko. Tak samo jak w przypadku roweru trekkingowego, rower miejski ma dość wątpliwe zdolności terenowe, ale to chyba po nim widać.

Rower crossowy

Ten rodzaj to istna hybryda. Niewielka masa i wygodna pozycja w połączeniu z mocnymi hamulcami i grubymi oponami tworzą rower uniwersalny, nadający się do wszystkiego. W internecie można znaleźć wiele modeli. Część z nich jest bardziej nastawiona na latanie po krzakach, a inne to istne połykacze kilometrów. Cechy te sprawiają, że cross jest najlepszym typem roweru dla osób wciąż niezdecydowanych.

Powyższe rodzaje bicykli to dopiero wierzchołek góry lodowej, z którym warto zapoznać się na początek. Dobór roweru jest sprawą zdecydowanie indywidualną i najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić po przeczytaniu tego artykułu jest wycieczka do pobliskiego sklepu rowerowego, w którym rowerowi specjaliści podzielą się radą, dadzą się przejechać na kilku modelach i pozwolą ci się przekonać na własnej skórze, który rower będzie na ciebie pasował.

MTB – Mountain Bike (rower górski)

”Góral” jest kompletnym przeciwieństwem dwóch powyższych pozycji. Solidna rama, duża masa własna, doskonałe hamulce, grube opony z agresywnym bieżnikiem, to coś co pokocha każdy koneser leśnych, szutrowych i górskich eskapad. Średnio nadaje się do ciągłej jazdy na utwardzonej nawierzchni, choć wśród rowerowej społeczności mają miejsce zakłady o przejechanie znacznego dystansu na MTB i nie ukrywam, jest to dość ciekawe do oglądania. Komfort dalekich podróży jest dość wątpliwy, ale za to przemieszczanie się góralem po dziurach jest wręcz przyjemnością.

Jeśli chodzi o zakłady, to BETFAN sp z o. o. jest legalnym polskich bukmacherem, który posiada licencję wydaną przez Ministra Finansów. Korzystanie z podmiotów bez licencji jest nielegalne. Hazard wiąże się z ryzykiem.

 

os 22.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również