Kamery live
prognoza pogody

Jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na zdrowie u dzieci? Przebadano 800 nowotarskich uczniów

10 marca 2020 01:11

Ponad 800 dzieci z pięciu nowotarskich szkół podstawowych zostało poddanych badaniom spirometrycznym. Projekt polegał na porównaniu parametrów oddechowych dzieci w wieku 10-14 lat w okresie grzewczym i poza sezonem grzewczym. Trwa opracowywanie wyników badań.

Jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na zdrowie u dzieci? Przebadano 800 nowotarskich uczniów

Badania realizowane są od ubiegłego roku w ramach pilotażowego projektu ZONE (Zintegrowany system wsparcia polityki i programów Ograniczenia Niskiej Emisji)

-W lutym wykonano badania spirometryczne określające wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie u dzieci w pięciu szkołach podstawowych w Nowym Targu. Projekt polegał na porównaniu parametrów oddechowych dzieci w wieku 10-14 lat w okresie grzewczym i poza grzewczym. Była to II tura badań, podczas której łącznie przebadano 784 dzieci. W I turze w 2019 przebadano 821 dzieci. Są to te same dzieci, badane dwukrotnie – mówi o projekcie burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha w ramach sesyjnego sprawozdania. 

/os

os 10.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również