Kamery live
prognoza pogody

Jak możesz pomóc zwierzętom podczas kwarantanny? Doradzają aktywiści Stowarzyszenia Otwarte Klatki

29 maja 2020 13:46

Pandemia koronawirusa utrudniła pracę wielu branżom i instytucjom, w tym organizacjom pozarządowym. Stowarzyszenie Otwarte Klatki, które zajmuje się ochroną zwierząt hodowlanych i futerkowych, pokazuje jak można pomagać zwierzętom nie wychodząc z domu.

Jak możesz pomóc zwierzętom podczas kwarantanny? Doradzają aktywiści Stowarzyszenia Otwarte Klatki
 
Niesienie pomocy zwierzętom może wydawać się wymagające, jednak czasem nawet najmniejszy wkład może spowodować realną zmianę – wystarczy, że wniesie go wystarczająca ilość osób. Stowarzyszenie Otwarte Klatki na co dzień prowadzi duże kampanie ogólnopolskie, ale działa również lokalnie na terenie całej Polski – ma swój oddział także w Krakowie.
 
– Lokalne wydarzenia i happeningi to duża część naszych działań, ale równie ważne są zadania, które można wykonać nie opuszczając swoich czterech ścian – mówi Marta Korzeniak z krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Otwarte Klatki – Chcemy zachęcić wszystkich miłośników zwierząt do wspólnej walki o ich lepszy los nawet podczas kwarantanny, każda pomoc jest nieoceniona! – dodaje.
 
Aktywiści krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Otwarte Klatki przygotowali listę zadań, które można zrealizować, aby pomóc organizacji w walce o lepszy los zwierząt:
 
 1. Podpisz petycję – można w ten sposób wesprzeć działania organizacji w walce m.in. z: hodowlą zwierząt na futra, chowem klatkowym kur niosek, wykorzystywaniem zwierząt w cyrkach. Petycje Stowarzyszenia:
  1. zakaz hodowli zwierząt na futro: https://cenafutra.info/
  2. powołanie Rzecznika Ochrony Zwierząt: https://www.otwarteklatki.pl/rzecznik-zwierzat/
  3. cyrk bez zwierząt: https://cyrk.otwarteklatki.pl/
  4. stop transportom żywych zwierząt: https://www.otwarteklatki.pl/stop-transportom/
 2. Zrób porządki w szafie, przekaż niepotrzebne ubrania organizacji Ubraniadooddania i wybierz Otwarte Klatki jako fundację, którą chcesz wesprzeć. 10kg Twoich ubrań to 10 zł dla zwierząt.
 3. Dołącz do Obrońców Zwierząt. Wystarczy, że poświęcisz 5 minut swojego czasu przed komputerem, pisząc choćby jeden komentarz. W ten sposób możesz wpłynąć na los zwierząt i przyczynić się do wprowadzenia zmian systemowych. Będąc członkiem Obrońców Zwierząt, jesteś na bieżąco informowany o obszarach, które możesz wesprzeć swoim głosem.
 4. Zainstaluj w swojej przeglądarce wtyczkę FaniMani – używając tej wtyczki możesz przekazać nawet do 6% z zakupów online na wybraną organizację, w tym na Otwarte Klatki.
 5. Stwórz zbiórkę na Facebooku na Otwarte Klatki – organizacja utrzymuje się z darowizn i każda złotówka wpływa realnie na jej działanie.
 6. Wspieraj lokalną gastronomię serwującą dania wegańskie.
Więcej informacji o Stowarzyszeniu Otwarte Klatki oraz o tym jak pomagać zwierzętom znajduje się na stronie organizacji: www.otwarteklatki.pl
 
mat. nadesłane
fot. Stowarzyszenie Otwarte Klatki
os 29.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również