Kamery live
prognoza pogody

Jak bezpiecznie jeździć na eBike’u w górach (mat. sponsorowany)

5 lipca 2023 13:44
Wyciszenie Włącz dźwięk

Rowery ze wspomaganiem elektrycznym to obecnie powszechny widok w popularnych górskich ośrodkach. Coraz większa liczba turystów chętnie korzysta z ofert powstających w wielu miejscach wypożyczalni i rusza na górskie drogi na dwóch kółkach.

Rowery wyposażone w systemy wspomagania otworzyły nowe możliwości przed miłośnikami aktywnego wypoczynku, którzy spędzają wakacje w górach.

Przede wszystkim elektryki znacznie ułatwiają podjazdy. Wręcz umożliwiają pokonanie tych, na które być może nie starczyłoby nam sił. Co za tym idzie pozwalają wielu osobom pokonać w górach dystanse lub dotrzeć w miejsca, o których wcześniej mogli pomarzyć” – tłumaczy popularność eBike’ów Darek Grudniewski, zawodnik enduro mtb, prowadzący kanał dr-ebike na YouTubie.

Na rosnącą popularność jazdy na rowerach w górach wpływa też bez wątpienia rozwój infrastruktury, a przede wszystkim dedykowanych górskich ścieżek rowerowych. Przykładem może być sieć Single Track w Świeradowie Zdroju czy wyjątkowy na skalę europejską system Single Track Glacensis w Kotlinie Kłodzkiej. Wspomniane miejsca już od dłuższego czasu funkcjonują jako jedne z głównych atrakcji turystycznych tych regionów. Ich odkrywanie znacznie ułatwiło w ostatnich latach pojawienie się wielu wypożyczalni eBike’ów.

Rowery ze wspomaganiem uczyniły góry bardziej dostępnymi i same stały się bardziej dostępne. Tak naprawdę każdy może spróbować. Warto jednak pamiętać, że jazda w górach – nawet po szutrowej drodze – to nie to samo co przejażdżka ścieżką rowerową” – mówi Grzegorz Śmigowski, organizator wycieczek rowerowych w Beskidach.

Pod jego okiem swoją przygodę z rowerami elektrycznymi rozpoczęła ostatnio Kasia Dziurska, trenerka fitness i Mistrzyni Świata Fitness. Wspólnie z Bosch eBike Systems, wiodącym producentem systemów wspomagania do rowerów, przygotowali oni w pięknych okolicach Czarna Góra Resort filmowy poradnik, który może pomóc bezpiecznie i komfortowo rozpocząć przygodę z eBikiem w górach.

Zobacz w materiale filmowym, jak swoją przygodę z jazdą na rowerze w górach rozpoczęła Kasia Dziurska. 

*

Grupa Bosch jest wiodącym międzynarodowym przedsiębiorstwem technologicznym i usługowym, zatrudniającym na całym świecie około 421 000 pracowników (stan na 31.12.2022 r.). W roku fiskalnym 2022 wygenerowała sprzedaż na poziomie 88,2 mld euro. Jej działalność podzielona jest na cztery sektory biznesowe Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodący dostawca w dziedzinie Internetu Rzeczy (IoT), Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla Smart Home, Industry 4.0 oraz Connected Mobility. Bosch realizuje wizję zrównoważonej, bezpiecznej i inspirującej mobilności. Dzięki specjalistycznej wiedzy na temat technologii czujników, oprogramowania i usług, a także własnej chmurze IoT, firma jest w stanie zaoferować swoim klientom sieciowe i przekrojowe rozwiązania z jednego źródła. Celem strategicznym Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań i produktów dla connected life, które albo posiadają sztuczną inteligencję (AI), albo są opracowywane lub produkowane z jej pomocą. Bosch poprawia jakość życia ludzi na całym świecie dzięki innowacyjnym i inspirującym produktom i usługom. Bosch oferuje “technologię na całe życie”. Grupa Bosch obejmuje spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 470 spółek zależnych i regionalnych w około 60 krajach. Dzięki partnerom handlowym i serwisowym globalna sieć produkcji, rozwoju i sprzedaży firmy Bosch obejmuje prawie wszystkie kraje świata. Grupa Bosch, posiadająca ponad 400 placówek na całym świecie, od wiosny 2020 roku jest neutralna pod względem emisji CO2. Podstawą przyszłego wzrostu jest siła innowacyjna firmy. Bosch zatrudnia około 85 500 pracowników w dziale badań i rozwoju w 136 lokalizacjach na całym świecie, w tym ponad 44 000 programistów.

Firma została założona w Stuttgarcie w 1886 roku przez Roberta Boscha (1861–1942) jako „Warsztat dla Mechaniki Precyzyjnej i Inżynierii Elektrycznej”. Specjalna struktura własności Robert Bosch GmbH gwarantuje swobodę przedsiębiorczą Grupy Bosch, co umożliwia firmie planowanie w długoterminowej perspektywie oraz podejmowanie znaczących inwestycji wstępnych w celu zabezpieczenia swojej przyszłości. Dziewięćdziesiąt cztery procent kapitału zakładowego Robert Bosch GmbH jest w posiadaniu Robert Bosch Stiftung GmbH, fundacji charytatywnej. Pozostałe udziały są w posiadaniu Robert Bosch GmbH oraz korporacji należącej do rodziny Bosch. Większość praw głosu jest w posiadaniu Robert Bosch Industrietreuhand KG, przemysłowego funduszu powierniczego. Funkcje własności przedsiębiorczej są realizowane przez ten fundusz.

Więcej informacji na www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-presse.de, www.twitter.com/BoschPresse

os 05.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również