Kamery live
prognoza pogody

Jadąc na “podwójnym gazie” doprowadziła do zderzenia

5 maja 2021 17:31

43-letnia kierująca peugeotem pod wpływem alkoholu doprowadziła do zderzenia z audi. Kobieta straciła prawo jazdy i za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Jadąc na

Wczoraj przed północą dyżurny nowotarskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na “Zakopiance” w Szaflarach. Według zgłaszającego, sprawczyni najprawdopodobniej była pod wpływem alkoholu.

Na miejsce natychmiast został skierowany patrol ruchu drogowego. Policjanci ustalili, że kierująca peugeotem, jadąc w kierunku Zakopanego wyprzedzała jadące przed nią audi, a kiedy zjeżdżała na prawy pas jezdni uderzyła w wyprzedzany pojazd, po czym jak gdyby nigdy nic pojechała dalej. Dopiero na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną kobieta się zatrzymała. Wtedy mężczyzna, w którego samochód uderzyła, wyciągnął kluczyki ze stacyjki jej pojazdu i o całym zdarzeniu powiadomił policję.

Policjanci zbadali kobietę alkomatem. Przypuszczenia kierowcy się potwierdziły. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u mieszkanki powiatu tatrzańskiego 1,8 promila alkoholu w organizmie. Kobieta straciła prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 43-latka odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo poniesie koszty związane z odholowaniem pojazdu na parking strzeżony i za spowodowane uszkodzenia audi, gdyż w przypadku kierowania pod wpływem alkoholu nie chronią kierowcy polisy ubezpieczeniowe.

Kierowco pamiętaj! Piłeś? Nie jedź!

źródło: KPP Nowy Targ

os 05.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również