Kamery live
prognoza pogody

IX Nowotarski Dzień Misyjny (zdjęcia)

22 października 2022 12:42

Uczniowie kilku szkół podstawowych i średnich z Nowego Targu i okolic wzięli udział w IX Dniu Misyjnym zorganizowanym wczoraj w Parafii NSPJ przez Szkolny Wolontariat Młodzieżowy działający przy Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego.

IX Nowotarski Dzień Misyjny (zdjęcia)

Wśród zaproszonych gości znalazły się m.in. Siostry Klawerianki od Św. Piotra Klawera oraz Stowarzyszenie Świeckich Misjonarzy  św. Wincentego a Paulo tzw. MISEVI. Misjonarze opowiadali dzieciom i młodzieży o swojej pracy w Indiach i na Madagaskarze, przybliżając problemy i trudy życia ludzi – również  ich rówieśników – mieszkających w tych krajach. 

Uczestnicy Dnia Misyjnego mieli okazję nie tylko zapoznać się ze specyfiką działalności misyjnej poprzez udział w pogadankach połączonych z pokazem slajdów, ale także wziąć udział w różnych warsztatach przybliżających kulturę odległych krajów – przymierzyć oryginalne stroje z całego świata, dotknąć egzotycznych przedmiotów codziennego użytku pochodzących z krajów misyjnych, czy spróbować śpiewu w języku suahili. 

Wydarzeniu towarzyszyły dwie wystawy: „Dzieci z Lamahora” oraz pokonkursowa wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci ze szkół podstawowych z powiatu nowotarskiego. 

os 22.10.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również