PILNE
Kamery live
prognoza pogody

IX Bieg Podhalański – powinien się udać. Trenowanie – na dwóch trasach

2 stycznia 2017 10:31

Organizatorzy Biegu Podhalańskiego z coraz większą częstotliwością dokonują przeglądu planowanej trasy i oceniają warunki śniegowe. Na lotnisku właśnie spotkała się ekipa w składzie: Jadwiga Guzik – dyrektor Biegu, Zygmunt Ostapiuk – kierownik tras i Mateusz Zamojski – sekretarz.

IX Bieg Podhalański – powinien się udać. Trenowanie – na dwóch trasach

Tor widoczny na lotnisku jest jednak na razie dopiero podbudową właściwej trasy.

– Z pokrywy śniegowej jesteśmy na razie zadowoleni średnio – mówi Jadwiga Guzik. – Ale spodziewane są opady śniegu, które powinny znacznie poprawić warunki. Bieg – już za miesiąc i wszystkich zapraszamy do udziału oraz do trenowania na trasach już przygotowanych.

– Tak, jak w latach ubiegłych, uczestnicy będą mieli do pokonania trasy o zróżnicowanej długości – 30, 15 lub 5 kilometrów – przypomina Zygmunt Ostapiuk. – Do startu zapraszamy więc zarówno doświadczonych zawodników, jak i amatorów. Trasa dziewiątej edycji zawodów poprowadzona zostanie tradycyjnie – wokół rezerwatu „Bór Na Czerwonem”. Start, meta i biuro zawodów znajdować się będą oczywiście na lotnisku.

Przypomnijmy, że IX Bieg Podhalański im. Jana Pawła II, jest zaplanowany na 4. lutego 2017 r. (sobota). Nowotarska impreza została wpisana do kalendarza masowych biegów Polskiego Związku Narciarskiego jako jedna z edycji Pucharu Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN. – Zapisy on-line trwają od połowy grudnia i już przyniosły ok. 100 zgłoszeń – informuje Mateusz Zamojski. – Rekord frekwencji odnotowano w roku 2013, kiedy startowało ok. 700 zawodników.

W nadchodzącej edycji nagrody dla najlepszych ufundują między innymi Sponsor Generalny firma SALOMON oraz lokalne Samorządy: Urząd Miasta Nowy Targ, Urząd Miasta Zakopane, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Starostwo Powiatowe w Zakopanem, Urząd Gminy Nowy Targ, Urząd Gminy Szaflary, Urząd Gminy Poronin, Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska. Nagrody będą przyznawane do 6 miejsca open na każdym dystansie, z podziałem na kobiety i mężczyzn. Każdy zawodnik otrzyma upominek z logo biegu oraz odlewany medal.

Zgłoszeń on-line można dokonywać do 2. lutego 2017 r. poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www Biegu. 3. lutego zgłoszenia należny składać osobiście w biurze zawodów na lotnisku w Nowym Targu od godz. 11.00 do 18.00, oraz 4. lutego od godz. 8.00 do 10.00.

Bardzo dobre warunki do trenowania przed IX Biegiem zapewniają narciarskie trasy biegowe w Nowym Targu:

– przygotowana ratrakiem trasa biegowa w „Borze Kombinackim”

– sztucznie naśnieżana i oświetlona po zmroku trasa przy stacji narciarskiej „Długa Polana”.

Przebieg tras biegowych oraz więcej informacji można znaleźć na stronie www.biegowki.nowytarg.pl

Na lotnisku w Nowym Targu działa wypożyczalnia nart biegowych (budynek Aeroklubu). Wszelkie informacje odnośnie wypożyczalni można uzyskać pod nr tel. 504 190 221. Narty biegowe można również pożyczyć w wypożyczalni działającej przy stacji narciarskiej „Długa Polana”.

opr. asz

NT24TV 02.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również