Kamery live
prognoza pogody

IV Zawody szybowcowych modeli – skrócone przez deszcz

16 maja 2016 16:27
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Momentami ulewny deszcz przekreślił plany rozegrania 6 kolejek w IV Zawodach Modeli Makiet Szybowców RC. Z dwóch weekendowych dni modelarzom pozostała na loty tylko pogodniejsza niedziela. Murawa była jeszcze namoknięta, ale już nie padało. Modele startowały przy sile wiatru 2,5 w porywach do 5 metrów na sekundę.

 

Nowotarskie zawody wchodzą do cyklu powietrznych rozgrywek o Puchar Air Tow Team Poland. Gospodarze imprezy, czyli członkowie Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Nowy Targ, kolejny raz wiosenną rywalizacją chcieli zachęcić modelarzy szybowników do aktywnego rozpoczęcia sezonu na najpiękniejszym lotnisku w Polsce.

Zawodnicy przyjechali głównie z Tarnowa i z Rudy Śląskiej. Warszawiaków zniechęciła do przyjazdu deszczowa prognoza. Do przyjezdnych dołączyli miejscowi miłośnicy modelarstwa. W dwóch kategoriach: klasa standard i klasa retro – wystartowało w sumie 18 pilotów.

 

Nawet zawody z udziałem makiet potrafią uczestnikom podnieść adrenalinę i dostarczyć niecodziennych emocji. Każdy z latających modeli to osobliwość – wierne odwzorowanie prawdziwych szybowców. 

/as

NT24TV 16.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również