Kamery live
prognoza pogody

IV Bieg o Puchar Rektora PPWSZ – „hardcorowa” IV edycja

15 maja 2016 14:06
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. IV edycja Biegu o Puchar Rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyła się w strugach deszczu. Ekstremalne warunki pogodowe z dorocznej sportowej imprezy uczyniły prawdziwy wyczyn. Ale wszyscy, którzy wystartowali, dzielnie ukończyli 10-kilometrową trasę.  

 

IV Bieg miał rekordową frekwencją uczcić 15-lecie istnienia uczelni. Fatalne prognozy pogodowe sprawiły jednak, że z ok. 90 zapisanych uczestników, w punkcie startu, czyli na nowotarskim rynku, stawiło się w sobotę 48 najwytrwalszych: 31 panów i 17 pań. 

Malownicza dziesięciokilometrowa trasa Biegu o Puchar Rektora, z gatunku biegów ulicznych, jak co roku prowadziła z nowotarskiego Rynku przez osiedla Nowe, Zadział, Robów i Szuflów do siedziby uczelni na Kokoszkowie. Zawodnicy musieli zmierzyć się ze zróżnicowaną topografią terenu, pokonując trzy solidne podbiegi: na os. Nowe, na Szuflów i na Kokoszków, a także dość długie zbiegi. 

Pierwszy na metę, z czasem 34 minuty 57 sekund, dobiegł niepokonany w dwóch poprzednich edycjach Grzegorz Opiał. Najszybszą wśród pań okazała utytułowana już biegaczka narciarska i górska – Magdalena Kozielska z Bańskiej Niżnej, która na Kokoszków dobiegła po 42 minutach 11 sekundach. 

Dla wszystkich, którzy mimo ulewy wystartowali z rynku i ukończyli „hardcorowy” IV Bieg – duże uznanie. 

/as

Na zdjęciu tytułowym: Magdalena Kozielska

NT24TV 15.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również