Kamery live
prognoza pogody

IRA świata szczyt zdobyła [FOTO]

24 lipca 2016 08:56

Tym razem pogoda dopisała. Słoneczna sobota na Gubałówce upłynęła przy muzyce zespołu IRA. Festiwal Hej Fest Zakopane Gubałówka 2016 cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Podhala i wypoczywających w naszym regionie gości. Przed występem głównego zespołu zagrały dwa młode obiecujące zespoły. The Underground Man z Lublina, oraz Łosoś z Trójmiasta. W głosowaniu przeprowadzonym tuż po występach zespołów Łosoś uzyskuje 155 punktów i tym samym wygrywa z The Underground Man, który uzyskał 150 punktów. Łosoś przedostaje się do następnego etapu Festiwalu Supportów.

IRA świata szczyt zdobyła [FOTO]

The Underground Man

From the Basement, to tytuł debiutanckiej EP formacji The Underground Man, która swoją premierę miała w maju 2015 roku. Przed jej wydaniem, poza koncertowaniem, zespół z powodzeniem brał udział w różnych konkursach muzycznych, z czego najważniejszym sukcesem był występ i zwycięstwo na Orlen Warsaw Maraton. Dzięki tej wygranej, na początku w maju 2015 roku The Underground Man, jako laureat wybrany przez dziennikarzy i maratończyków spośród ponad 200 zespołów z całej Polski, zagrał koncert w studio im. Agnieszki Osieckiej, transmitowany na żywo w ramach audycji Offensywa w Programie Trzecim Polskiego Radia. Od tego momentu, zespół można usłyszeć w różnych stacjach radiowych, zarówno tych regionalnych jak i ogólnopolskich. W lipcu i sierpniu ubiegłego roku The Underground Man zagrał szereg samodzielnych koncertów, w ramach wakacyjnej trasy występując m.in. w klubach w Berlinie, Poznaniu i Krakowie oraz na festiwalach: Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu i Wszystko Gra w Zamościu.

Aktualnie zespół przygotowuje się do wiosennych koncertów i pracuje nad nowym materiałem. Debiutanckie EP zespołu promują dwa single wraz z teledyskami nakręconymi do utworów ”Inside of me” oraz ”You could be here”. W obu przypadkach produkcji podjął się Michał Braum. współpracujący z takimi artystami jak Artur Rojek, Hey, Lemon oraz wielu innych. 

The Underground Man – to polsko-brytyjski projekt czwórki muzyków, mieszkających w Lublinie : Gafyn Davies (wokal, gitara), Dorota Turkiewicz (instrumenty klawiszowe, elektronika) Darek Hanaj (perkusja),Radek Barszcz (bas)

Muzyka zespołu to wypadkowa stylów muzycznych, z których wywodzą się członkowie grupy. Rezultatem jest mieszanka surowych dźwięków z syntezatorowymi melodiami, doprawiona mrocznymi krajobrazami, malowanymi wokalem i pulsującym rytmem. 

Łosoś

Łosoś to trójmiejska grupa grająca muzykę z pogranicza rocka, popu, alternatywy. Nasze występy łączą w sobie łagodność akustycznych brzmień z rockowymi kompozycjami, nowoczesnymi rozwiązaniami muzyki elektronicznej.

Zaczęli niedawno tj. w grudniu 2014 roku. Do tej pory na swoim koncie mają album EP, oraz jeden wydany singiel pt. „Fly High”. Kilkanaście niezależnych koncertów, które poszerzają ich Łososiową rodzinkę. W skład Łososia wchodzą:

Paweł Krześniak- wokal, gitara

Wojciech Bukwaś- instrumenty perkusyjne

Damian Rejniak – gitara, elektronika

Tomasz Targański – bas

Krzysztof Dziemidzik – instrumenty klawiszowe, elektronika

Dziś o 17:30 na Gubałówce zagrają zespoły: Bibobit i Kapela Hanki Wójciak. To w ramach Festiwalu Supportów. Gwiazdą wieczoru będzie Zakopower.

Od Autora:

Słońce wyzwala dużo pozytywnej energii. Także wśród narzekających wiecznie na wszystko Polaków. W sobotę na Gubałówce IRA zafundowała zebranym widzom dużo radości. Artyści zagrali takie przeboje jak “Boso”, “Galop” czy “Ona jest ze snu”. Wszyscy skakali, cieszyli się i bili brawo. Nawet artyści się rozpromienili mimo, że czterogodzinna podróż z Krakowa do Zakopanego nieco wytrąciła ich z równowagi. Niżej podpisany też się uśmiechnął, kiedy usłyszał swój ulubiony utwór “Zdobyć świata szczyt”. A że to Gubałówka… no cóż. Zawsze to jakiś szczyt.

tekst.MSX

fot. Maciej Jonek

NT24TV 24.07.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również