Kamery live
prognoza pogody

Interwencja Straży Pożarnej na nowotarskim lotnisku

8 sierpnia 2017 18:52

W dniu dzisiejszym Ochotnicza Straż Pożarna Nowy Targ brała udział w akcji na terenie lotniska w Nowym Targu. 

Interwencja Straży Pożarnej na nowotarskim lotnisku

Ochotnicy z Kowańca zostali wezwani do usunięcia gniazda os, które postanowiły się zadomowić na terenie placu zabaw usytuowanego przy lotnisku. Z naszych informacji wynika, że w ostatnich dniach dochodziło do użądleń osób przebywających
w okolicy placu zabaw. 

– Miejsce to jest szczególnie uczęszczane przez dzieci, w związku z tym postanowiliśmy poprosić ochotników z Kowańca o pomoc w skutecznej likwidacji siedliska os. To ważne także z uwagi na Piknik Lotniczy, który odbędzie się na naszym terenie w najbliższych dniach, a o użądlenia wtedy nie trudno – mówi Paweł Kos, prezes Aeroklubu Nowy Targ.

Strażacy dzięki swojemu bezinteresownemu zaangażowaniu niosą pomoc wielu mieszkańcom Nowego Targu przed bardzo groźnymi często i poważnymi powikłaniami po użądleniach os, pszczół, szerszeni.

– Serdecznie dziękujemy strażakom za szybką i sprawną interwencję, dzięki której dzieci korzystające z atrakcji naszego placu zabaw mogą czuć się bezpieczne – mówi Paweł Kos.

Wizyta na lotnisku była jednocześnie znakomitą okazją do prezentacji wyposażenia „Jaśka”, czyli jednostki gaśniczo-pożarniczej należącej do OSP Nowy Targ. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

/p

NT24TV 08.08.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również