Kamery live
prognoza pogody

Interpelacje radnych na 28 sesji Rady Miasta

11 października 2016 14:18

Szóstym punktem obrad 28 sesji rady Miasta były interpelacje miejskich Radnych , którzy poruszyli istotne sprawy dla mieszkańców różnych części miasta. Zadali w ich imieniu pytania i skierowali do władz prośby o rozwiązanie codziennych problemów. Pod koniec Sesji na niektóre pytania radnych odpowiedział wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek.

Interpelacje radnych na 28 sesji Rady Miasta

Po sprawozdaniu Burmistrza w kolejnym punkcie obrad radni złożyli w imieniu mieszkańców interpelacje. 

Paweł Liszka poprosił o wyjaśnienie ile środków zostało wypłaconych od stycznia 2016 roku na wsparcie hokeja na lodzie w  Nowym Targu, jakie to były formy wypłat. Czy były to pożyczki, dotacje? Ile z tych środków zostało przekazanych na działalność pierwszej drużyny,  a ile na dzieci i młodzież?  Na jakich warunkach zostały udzielone pożyczki i jeśli były umorzone to  jakie było tego uzasadnienie.

Danuta Wojdyła zwróciła uwagę na wciąż nie zdemontowane konstrukcje starej targowicy, które porzucone przez handlarzy szpecą teren przy ulicy alei Tysiąclecia. 

Bogusława Korwin  złożyła dwie interpelacje dotyczące osiedli. Pierwsza to “Akcja Glony” czyli prośba mieszkańców bloku nr 12 przy ulicy Augustyna Suskiego, którzy wskazują problem z elewacją ich bloku, która została zaatakowana  glonami co  może wpłynąć na korozje całej elewacji. Drugi temat przedstawiony przez Radną to „Latające szczury” . Idąc tropem kolegi z Rady Włodzimierza Zapiórkowskiego, Pani Korwin poruszyła temat gołębi, które zamieszkują osiedle Kopernika i Suskiego. Szczegółowo przedstawiła specyfikację chorób, które roznoszą te uciążliwe ptaki i poprosiła o rozwiązanie problemu. Na koniec radna zadała również pytania związane z wynagrodzeniami dla rad nadzorczych spółek z udziałem skarbu Gminy i zapytała  ilu byłych i obecnych członków rady gminy jest członkami rad nadzorczych w tychże spółkach.

Marek Mozdyniewicz zaapelował o zamontowanie  progu zwalniającego na ulicy Podtatrzańskiej w rejonie budynku 72 ze względu na coraz większy ruch w tej części Miasta i zagrożenie wypadkami z udziałem pieszych.

Radny Andrzej Swałtek zaapelował w imieniu rodziców i  Dyrekcji Szkoły nr 11 i Gimnazjum nr 2 o umieszczenie w rejonie szkół znaków zakazu wjazdu samochodów do nauki jazdy tzw “elek” w godzinach od 7.30 – 9.00.  Manewry treningowe w czasie godzin porannych kiedy rodzice przywożą swoje dzieci do szkół tworzą duże korki oraz stwarzają niebezpieczeństwo dla dzieci.  Z ust radnego padły także pytania o parkowanie samochodów nieopodal Nowej targowicy. W dni targowe samochody stoją na terenie miejskim, boisku do siatkówki i piłki nożnej, którym kiedyś opiekowała się policja. Radny skierował również do Burmistrza prośbę o zrobienie porządku z opuszczonym i zdewastowanym budynkiem przy ulicy Sikorskiego, koło placu manewrowego gdzie śpią bezdomni.  

Jan Łapsa w imieniu taksówkarzy zgłosił sporej wielkości ubytek w nawierzchni na ulicy Stawiska oraz zaznaczył problem psich odchodów na Zieleńcu przy Urzędzie Miasta. Przypomniał o przeglądzie kratek ściekowych na miejskich drogach w związku z nadchodzącą zimą. Zapytał też co z kanalizacją na Marchwianą górę.

Radny Grzegorz Luberda w imieniu mieszkańców osiedla Nowe wystosował ponowną interpelacje w związku z przeczyszczeniem koryta potoku , remontem  mostku oraz  fragmentu nawierzchni na osiedlu Nowe. Wiceprzewodniczący Rady w imieniu mieszkańców ulicy Partyzantów przedstawił prośbę o doświetlenie ich ulicy i przedstawienie ewentualnych kosztów. Mieszkańcy wyrazili bowiem chęć i zgodę na instalację słupów na ich nieruchomościach. 

/gw

NT24TV 11.10.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również