Kamery live
prognoza pogody

Internetowy oszust recydywista aresztowany

14 maja 2023 22:54

8 zarzutów popełnienia oszustw internetowych usłyszał dotychczas 25-letni mężczyzna, którego zatrzymali tatrzańscy policjanci. Mężczyzna wynajdywał na portalach aukcyjnych wartościowe telefony komórkowe, a następnie dokonywał ich zakupu na podstawie fałszywego przelewu bankowego. W podobny sposób wyłudzał pieniądze za pobyt w pensjonatach. Wczoraj został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Internetowy oszust recydywista aresztowany

Funkcjonariusze Referatu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem prowadzili dochodzenie w sprawie szeregu oszustw popełnianych na terenie powiatu tatrzańskiego. Jak wynikało z ustaleń policjantów, zatrzymany 11 maja 2023 roku w Zakopanem mężczyzna wynajdywał na portalach aukcyjnych wartościowe telefony komórkowe, a następnie inicjował spotkanie z ogłoszeniodawcą w celu zakupu urządzenia. Na spotkaniach podejrzany okazywał przelew bankowy, który miał być wykonany na konto pokrzywdzonego jako zapłata za urządzenie, jednakże przelewy nigdy do pokrzywdzonych nie docierały, ponieważ podejrzany nie posiadał środków na koncie. Uzyskane w ten sposób urządzenia mężczyzna kolejno sprzedawał.  W podobny sposób mężczyzna dokonywał oszustw przy wynajmie noclegów na terenie Zakopanego. 

Podjęte przez kryminalnych czynności doprowadziły do zatrzymania w miniony czwartek 25-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał 8 zarzutów popełnienia oszustw w warunkach recydywy. W dniu 12.05.2023 r. Sąd Rejonowy w Zakopanem na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Zgromadzony przez kryminalnych materiał wskazuje, że pokrzywdzonych przez młodego mężczyznę może być więcej i nie tylko na terenie powiatu tatrzańskiego, dlatego też dalsze czynności ukierunkowane są na ich ustalenie.

Zgodnie z kodeksem karnym za popełnienie oszustwa grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Za popełnienie czynu w warunkach recydywy Sąd może orzec karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.  

#policjazakopane

os 14.05.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również