Kamery live
prognoza pogody

Ilustrowana bajka dla chorego dziecka – rozstrzygnięcie konkursu

20 marca 2017 18:08

Konkurs  „Ilustrowana bajka dla chorego dziecka” zorganizowany został przez Fundację im. Adama Worwy. Na konkurs nadesłano 45 prac ze szkół z całego rejonu. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyło się w Urzędzie Miasta Nowy Targ.

Ilustrowana bajka dla chorego dziecka - rozstrzygnięcie konkursu

Na konkurs nadesłano prace z placówek oświatowych z Nowego Targu, Piekielnika, Łapsz Wyżnych, Podczerwonego, Maniów, Rogoźnika, Jabłonki, Harklowej, Dębna, Raby Wyżnej, Ludźmierza, Niedzicy, Sieniawy, Szaflar i Boru.

Prace konkursowe oceniała komisja w składzie: Beata Zalot – dziennikarka „Tygodnika Podhalańskiego”, Zofia Giełczyńska – długoletnia dyrektor Biblioteki Miejskiej w Nowym Targu oraz Wanda Szado –Kudasikowa – pisarka i poetka.

Podczas uroczystego wręczania dyplomów i nagród  – przyznawanych w różnych kategoriach wiekowych – każdy z nagrodzonych uczestników miał okazję przeczytać fragment swojej bajki. Wszyscy zebrani z uwagą słuchali czytanych fragmentów prac konkursowych – bajek pisanych z myślą o tych, którzy walczą z chorobą i które w przyszłości będą czytane chorym dzieciom na Oddziale Pediatrycznym Nowotarskiego Szpitala.

„Każdej nocy, gdy na niebie pojawiały się gwiazdy, układałam kocyk z wieloma poduszkami by podziwiać jak delikatnie błyszczą. Czułam wtedy jakby dawały mi jakieś wskazówki. Zawsze jednak miałam problem z ich odczytaniem. Możliwe też że to moja wyobraźnia w ten sposób zmieniała rzeczywisty sens ich migotania…” (fragment wyróżnionej bajki autorstwa Zosi Masłowskiej, uczennicy klasy 2 I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu)

Nagrody ufundowane między innymi przez Burmistrza Miasta Nowy Targ wręczała pani wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska – Steg, prezes Fundacji Alicja Chodorowicz oraz koordynatorka akcji „Pola Nadziei” Elżbieta Nowak.

źródło: gckpit.szaflary.pl; Dorota Sikoń Dyrektor SP w Borze; www.goszczynski.nowotarski.pl

fot. zk

NT24TV 20.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również