Kamery live
prognoza pogody

II Dzień Otwarty w ZSE w Nowym Targu

27 kwietnia 2023 17:15

21 kwietnia 2023 r. Zespół Szkół Ekonomicznych ponownie gościł potencjalnych uczniów klas pierwszych.  Odwiedzający tego dnia mogli zapoznać się z ofertą szkoły, poznać tajniki oferowanych zawodów oraz porozmawiać z uczniami i nauczycielami.

II Dzień Otwarty w ZSE w Nowym Targu

Nie obyło się bez zwiedzania szkoły. Uwagę ósmoklasistów szczególnie przykuły sale przedmiotów zawodowych. Młodzież miała okazję przekonać się, czym charakteryzują się zawody technika rachunkowości, ekonomisty, spedytora, handlowca, hotelarza i organizatora turystyki.

W tym czasie w szkole odbywał się również konkurs nakrywania stołów na różne okazje. Uczniowie klas hotelarskich mogli wykazać się inwencją twórczą oraz fachową wiedzą w tym zakresie, a wytwory ich pracy były oceniane zarówno przez komisję konkursową, jak i odwiedzających szkołę ósmoklasistów. Na podstawie głosów oddanych przez uczniów szkół podstawowych zostanie przyznana specjalna nagroda publiczności.

Przyjemnym elementem zwiedzania była degustacja przekąsek, słodkości oraz orzeźwiających napojów serwowanych przez hotelarzy.

Przewodnicy rzetelnie wywiązali się z powierzonych im zadań – udzielali wszechstronnej informacji o specyfice szkoły oraz odpowiadali na wszelkie pytania. Uczniowie promujący konkretne zawody, również z zaangażowaniem przekazywali tajniki poszczególnych profesji.

Mamy nadzieję, że w ten sposób ułatwimy tegorocznym absolwentom szkół podstawowych podjęcie decyzji w zakresie dalszej ścieżki edukacyjnej.

mat. nadesłane – szkoła

os 27.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również