Kamery live
prognoza pogody

Igrzyska Europejskie – tak wyglądała Hala Lodowa „za pięć dwunasta”

23 czerwca 2023 23:20

NOWY TARG. Od dziś do 2 lipca w Hali Lodowej będą trwały zmagania bokserskie w ramach Igrzysk Europejskich Małopolska 2023. Żeby móc gościć tak prestiżową imprezę, obiekt musiał przejść prawdziwą metamorfozę.

Igrzyska Europejskie – tak wyglądała Hala Lodowa „za pięć dwunasta”

Lodowisko – teraz wyłączone do użytku uczestników Igrzysk i obsługi zawodów – do roli areny i zaplecza bokserskich walk było przystosowywane od początku roku. Pozyskane przy okazji Igrzysk środki pozwoliły na generalny remont ośmiu szatni, strefy rozgrzewkowej,  przygotowanie pomieszczeń dla VIP-ów, mediów i wolontariuszy.

Po wschodniej stroni Hali Lodowej stanął VIP-owski pawilon z odpowiednim wyposażeniem. VIP-y będą też korzystały z osobnego wejścia. Po zamknięciu obu bram parku i otoczenia Hali oraz poprowadzeniu ruchu pieszego i jednośladowego ścieżką rowerową, plac przed lodowiskiem zamienił się w miejsce, do którego będzie dowoził zawodników specjalny transport. Sala gimnastyczna pełni na czas Igrzysk rolę stołówki i bufetu. Salę Tradycji wypełnia teraz sprzęt potrzebny obsłudze medialnej. Punkt informacyjny znajduje się nieopodal ringów. Wszystkie krzesełka na trybunach przed Igrzyskami zostały umyte. Wszędzie – nowe podłogi, w korytarzach i przejściach – wykładziny głuszące.

Wolontariusze – obecni we wszystkich punktach obiektu i w jego otoczeniu, począwszy od kasy biletowej – mogą się zrelaksować i porozmawiać na leżakach i siedziskach w starej Sali Tradycji.  

Pośrodku rozmrożonej tafli stanęły dwa ringi o standardzie odpowiadającym nawet Mistrzostwom Świata. Systemem rejestrowania wyników zawiaduje tu hiszpańska firma Atos – oficjalny partner Technologii Cyfrowych Europejskiego Komitetu Olimpijskiego. Przy monitorach w nowotarskiej Hali Lodowej pracuje pięciu Hiszpanów – wszyscy to specjaliści wysokiej klasy.

Arena bokserskich zmagań podczas największej multidyscyplinarnej imprezy sportowej w Europie, organizowanej w 29 miejscowościach, jest strzeżona i zabezpieczona całodobowo. Rywalizację na ringu mężczyzn i kobiet (z udziałem  sześciu zawodniczek i siedmiu zawodników reprezentujących Polskę) może śledzić jednorazowo 500 widzów. Dziennie daje to liczbę 1.000 osób.

Przypomnijmy, że do 3 lipca zamknięte będą obydwa parkingi przy Hali Lodowej oraz odcinek drogi przed wjazdem na drugi parking. W parku zostały zamknięte obydwie bramy. Ruch rowerowy odbywa się drogami za budynkiem Kawiarni Parkowej. Ruch pieszych w tym rejonie – również jako kontynuacja ścieżki rowerowej – poprowadzony jest chodnikiem wzdłuż pierwszego parkingu, a następnie w kierunku północnym koło ogrodzenia boiska „Orlik”, aż do ścieżki pieszo–rowerowej i drogi na wałach.

(asz)

Anna Szopińska 23.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również