Kamery live
prognoza pogody

Idą pierwsze burze

10 maja 2019 14:04

Synoptycy nie mają dobrych informacji. Nie licząc jutrzejszego słonecznego poranka na nieco czystsze niebo możemy liczyć dopiero w poniedziałek. W sobotę zagrzmi po raz pierwszy w tym roku.

Idą pierwsze burze

Paradoksalnie w deszczową sobotę i niedzielę temperatura będzie znacznie wyższa od pogodnego poniedziałku. Jutro nowotarskie termometry maksymalnie zanotują 19 stopni Celsjusza w cieniu, w niedzielę 18. Tymczasem w poniedziałek temperatura spadnie już o 10 stopni w dół – do maksymalnie dziewięciu kresek ciepła. 

O ile w poniedziałek na nowotarskim niebie pojawi się słońce, o tyle weekend uraczy nas deszczem i burzą. Wyładowania atmosferyczne synoptycy zapowiadają na sobotnie popołudnie. Będzie to efekt niżu znad Skandynawii, który już dziś przemieszcza się przez Polskę. Planujący w ten dzień wycieczkę w rejony wysokogórskie powinni mieć na uwadze pogorszenie się warunków pogodowych.

Od wtorku – niemal do końca tygodnia – ma padać deszcz.  

/ps/

Piotr Starmach 10.05.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również